Neid me mäletame
Evald Hermaküla
Biograafiline info
Haridus:
1965 Tartu Riikliku Ülikooli geoloogiainseneri erialal
1965 ETÜ “Vanemuise” stuudio näitleja erialal
Töökohad:
1962-1966 “Vanemuine”, näitleja
1966-1970 Eesti Televisioon, režissöör
1970-1983 “Vanemuine”, näitleja ja lavastaja
1974-1979 “Vanemuine”, teatristuudio juhendaja
1983-1988 TRA Draamateater, lavastaja
1988-1991 TRA Draamateater, kunstiline juht
1991-1999 Eesti Draamateater, lavastaja ja näitleja
1999-2000 Riiklik Nukuteater, kunstiline juht
Lavastused:
- Arvo Valton / Paul-Eerik Rummo, “Lugusid argielust ehk Valtoniana” 1966 V (õppestuudio)
- Murray Schisgal, “Masinakirjutajad” 1968 ETV
- Paul-Eerik Rummo, “Tuhkatriinumäng” 1969 V
- Irene Haak, “Armastus, armastus…” 1969 ETV
- Paul Kuusberg / Mati Unt / Evald Hermaküla, “Südasuvi 1941″ 1970 V
- Rudolf Otkolenko, “Tere tulemast, papad!” 1970 ETV
- Anatoli Salõnski, “Maria” 1971 V
- Leonid Andrejev, “Sina, kes sa saad kõrvakiile” 1971 V
- “Säärane Ird ehk 100 aastat “Vanemuise” teatrit” 1971 Tf
- August Strindberg, “Surmatants” 1972 V
- Eesti Muinasjutud / Evald Hermaküla, “Üks ullike läks rändama” 1973 V
- Branislav Nušič, “Kangesti kahtlane isik” 1973 V
- Aleksei Tolstoi / Evald Hermaküla, “Buratino” 1974 V
- Aino Pervik / Evald Hermaküla, “Emmeliina” 1974 V
- Jaroslav Hašek / Evald Hermaküla, “Šveik läheb sõtta” 1974 V
- Nikolai Gogol, “Hullumeelse päevik” 1975 V
- Henrik Ibsen, “Hedda Gabler” 1975 V
- Vaino Vahing, “Mees, kes ei mahu kivile” 1975 V
- Karl Zeller, “Linnukaupleja” 1975 V
- August Kitzberg, “Kuningatütre sünnipäev” (“Kuri kuningatütar”) 1976 V
- Samuel Beckett, “Krappi viimane lint” 1976 V
- Otto Preussler, “Suured nõiad ja väikesed nõiad” 1976 V
- Ludvig Holberg / Evald Hermaküla, “Mats mõisahärraks ehk (Miks) Mäeotsa Jeppe (joob) ehk Viina katk” 1977 V
- Wolfgang Borchert, “Ukse taga” 1977 V (õppestuudio)
- Tõnu Tepandi laulude õhtu “Mu kodu on punaste pihlade all” 1977 V
- Nikolai Pogodin, “Kremli kellad” (koos Kaarel Irdiga) 1977 V
- Maurice Maeterlinck / Evald Hermaküla / Tõnu Tepandi, “Pimedate mäng” 1977 V (õppestuudio)
- Ludvig Holberg / Evald Hermaküla, “Mats mõisahärraks ehk (Miks) Mäeotsa Jeppe (joob) ehk Viina Katk” 1978 Valmiera Draamateater, Läti
- Murray Schisgal, “Lavv-Stoori” (“LUV”) 1979 V
- Lásló Gyurkó, “Elektra, mu arm” 1979 V
- Viktor Rozov, “Me elame hästi…” (“Metsise pesa”) 1980 V
- Murray Schisgal, “Lavv-Stoori” 1980 Valmiera Draamateater, Läti
- Egon Rannet, “Südamevalu” 1981 V
- Edvard Radzinski, “Kohus pärast balli ehk Lunin” 1981 V
- Bertolt Brecht / Hella Wuolijoki, “Härra Punttila ja tema sulane Matti” 1981 V
- Olev Anton, “Laudalüürika” 1981 Valmiera Draamateater, Läti
- Vaino Vahing / Madis Kõiv, “Faehlmann, õhtuselgus” 1982 V
- Luigi Pirandello, “Heinrich IV” 1983 V
- Sigfried Lenz, “Süütute aeg. Süüdlaste aeg” 1983 ED
- William Shakespeare, “Windsori lõbusad naised” 1984 NT
- Tšõngõz Ajtmatov / Evald Hermaküla, “Ja sajandist pikem on päev” 1984 ED
- Eduard Vilde / Evald Hermaküla, “Prohvet Maltsvet” 1984 ED
- Vaino Vahing, “Mees, kes ei mahu kivile” 1984 ED
- Alan Ayckbourn, “Norman Vallutaja” 1985 ED
- Enn Vetemaa, “Tuul Olümposelt tuhka tõi” 1986 ED
- William Shakespeare, “Torm” 1986 ED
- Harold Pinter, “Majahoidja” 1987 ED
- Jean Genet, “Palkon” 1988 ED
- Ljubomir Peevski, “Väike öömuusika” 1988 ETV
- Mark Howard Medoff, “Red Ryder” 1989 ED
- Euripides, “Bakhandid” 1989 ED (TRK Lavakunstikateedri XIV lend)
- Anna Seghers, “Jeanne d’Arci protsess Rouenis 1431. aastal” 1989 ETV
- Ain Kalmus / Evald Hermaküla, “Juudas” 1990 ED
- Nikolai Gogol / Evald Hermaküla, “Südaöö” (“Vii”) 1990 ED
- Boguslaw Schaeffer, “Proovid” 1991 ED
- August Kitzberg, “Rätsep Õhk ja tema õnneloos” 1991 ED
- Eduard Vilde / Evald Hermaküla, “Mäeküla piimamees” 1992 ED
- Miroslav Hornicek, “Kolm Albertit ja preili Matylda” 1992 ED
- Yukio Mishima, “Hanjo” 1993 ED
- Juhani Aho / Evald Hermaküla, “Raudtee” 1993 ED
- Kalle Käsper / Pu Songling / Zhuang Zi, “Libarebased” 1993 ED
- Alice Jane Kiwimae, “Peenike pere” 1994 ED
- Jean-Claude Carrière, “Meelespea” 1995 ED
- Fragmentaarium “Lõpukirjand” (ED noorteprojekt 1) 1996 ED
- William Shakespeare, “Eksituste komöödia” 1996 ED
- Ben Travers, “Üks jumalast hüljatud ingel” 1996 ED
- Minoru Betsuyaku, “Krahv Dracula sügis” 1996 ED
- Samuel Beckett, “Lõppmäng” 1996 ED
- Terry Johnson, “Hüsteeria” 1997 LT
- “Hingedeaeg” (ED noorteprojekt 2) 1997 ED
- Evald Hermaküla, “Kohtuasi number null” 1999 NT
- Georg Büchner, “Leonce ja Lena” (lõpetanud Hendrik Toompere jun) 1999 NT
Kategooriad: Neid me mäletame