Neid me mäletame

Valter Luts

Ell liige alates: 1993 Sündinud: 30.03.1923 Surnud: 11.01.2003 ELL liige alates: 19.09.1993
Photo of Valter Luts

Biograafiline info

Haridus:
1946
Tallinna Draamastuudio eriklassi
1977 Üleliidulise Kultuuritöötajate Kvalifikatsioonitõstmise Instituudi üheaastased kõrgemad režiikursused (juhendaja Juri Ljubimov)

Töökohad:
1945-1949
“Estonia”, draamanäitleja
1949-1953 “Estonia”, režiiala juhataja
1953-1954 “Estonia”, ooperi näitejuht-assistent
1954-1965 “Estonia”, ooperiartist
1965-1968 “Estonia”, rekvisiidiala juhataja
1962-1988 Paul Pinna nim Rahvateater, kunstiline juht ja lavastaja
1988-2003 vabakutseline

Lavastused:

  1. N. Kõnevski, “Kuidas 7 rätsepat Türgi sõtta läksid”     1944 Kohtla-Järve KM
  2. Juhan Liiv, “Nõia tütar”     1946 Nõmme KM
  3. Paul Rummo, “Lõunatuule eksirännak”     1947 Nõmme KM
  4. Oskar Luts, “Kapsapea”     1947 Nõmme KM
  5. Oskar Luts, “Ülemiste vanake”     1948 Nõmme KM
  6. Agapetus, “Patuoinas”     1948 Nõmme KM
  7. Lydia Koidula, “Säärane mulk”     1948 Nõmme KM
  8. Andrei Korneitšuk, “Platon Kretšet”     1949 TTK
  9. Paul Rummo, “Lõunatuule eksirännak”     1950 TTK
  10. Mai Talvest, “Naisevõtt pole naljaasi”     1950 TTK
  11. Agapetus, “Patuoinas”     1952 TTK
  12. Archibald Cronin, “Jupiter naerab”     1953 TTK
  13. Ardi Liives, “Mäng armastusega”     1954 TTK
  14. Alejandro Casone, “Kolmas sõna”     1955 TTK
  15. Imre Kálmán, “Bajadeer”     1957 Es
  16. Egon Kemény, “Kusagil lõunas”     1958 Est
  17. Imre Kálmán, “Mariza”     1958 Est
  18. Leonid Rahmanov, “Rahutu vanadus”     1959 TTK
  19. Herman Heijermans, “Lootus õnnistusele”     1959 TTK
  20. Issaak Dunajevski, “Valge akaatsia”     1961 Est
  21. Otto Inding, “Inimene silla all”     1962 P. Pinna RT
  22. Pēteris Pētersons, “Valgete tornide vari”     1963 P. Pinna RT
  23. Archibald Cronin, “Jupiter naerab”     1963 P. Pinna RT
  24. Leonid Saveljev, “Eksisamm”     1963 P. Pinna RT
  25. Aleksei Tolstoi, “Ärimees”     1964 P. Pinna RT
  26. Leida Rammo, “Villu”     1965 P. Pinna RT (õppestuudio)
  27. Sergei Mihhalkov, “Külmataat”     1966 P. Pinna RT
  28. August Mälk / Andres Särev, “Õitsev meri”     1967 P. Pinna RT
  29. Leonid Rahmanov, “Rahutu vanadus”     1967 P. Pinna RT
  30. Karel Čapek, “Valge taud”     1968 P. Pinna RT
  31. Hella Wuolijoki, “Juuraku Hulda”     1969 P. Pinna RT
  32. László Fódor, “Küpsustunnistus”     1969 P. Pinna RT
  33. Hella Wuolijoki, “Niskamäe naised”     1970 P. Pinna RT
  34. Immanuel Pau, “Inimesed ja maskid”     1970 P. Pinna RT
  35. Jara Beneš / V. Tolarsky, “Haljal aasal”     1970 P. Pinna RT
  36. M. Brand, “Lola Hamilton”     1970 P. Pinna RT
  37. Immanuel Pau, “Elu maik”     1971 P. Pinna RT
  38. Gert Natschinsky, “Servus, Peter!”     1971 P. Pinna RT
  39. Leonid Maljugin, “Vanad sõbrad”     1974 P. Pinna RT
  40. Rudolf Sirge / Enn Toona, “Maa ja rahvas”     1975 P. Pinna RT
  41. Aleksandr Korneitšuk, “Kirurg”     1976 P. Pinna RT
  42. Nikolai Pogodin, “Kremli kellad”     1977 P. Pinna RT
  43. Jack Popplewell, “Trumbid on Lily käes”     1978 P. Pinna RT
  44. Eduard Vilde / Paul Kilgas / Einari Koppel, “Vigased pruudid”     1979 P. Pinna RT
  45. Hella Wuolijoki, “Mis nüüd, Niskamäe?”     1980 P. Pinna RT
  46. Stefan Zweig, “Volpone”     1981 P. Pinna RT
  47. Ion Drutse, “Pühamast püham”     1982 P. Pinna RT
  48. Heino Alt, “Pime mees”     1984 P. Pinna RT
  49. August Mälk / Andres Särev, “Õitsev meri”     1986 P. Pinna RT
  50. Oskar Luts, “Kapsapea”     1986 Vammala Linnateater, Soome
  51. Eduard Vilde / Paul Kilgas / Einari Koppel, “Vigased pruudid”     1986 Tuusteater, Soome
  52. Eduard Vilde / Paul Kilgas / Einari Koppel, “Vigased pruudid”     1988 Vihtiteater, Soome
  53. Dario Fo, “Kõik sulid ei ole vargad”     1992 Vihtiteater, Soome
  54. Hella Wuolijoki, “Mis nüüd, Niskamäe?”     1992 Vihtiteater, Soome
  55. Anneli Pugema, “Armastatud Johanson”     1993 Salme KK
Kategooriad: Neid me mäletame