Neid me mäletame

Mladlen Kiselov

Sündinud: 11.06.1943 Surnud: 29.10.2012 ELL liige alates: 11.01.2009
Photo of Mladlen Kiselov

Biograafiline info

Haridus:
1964-1968 Gitis (Moskva Teatriakadeemia) lavastaja eriala / A.Efrose kursus
1963-1964 Vitiz’i Teatri- ja Filmiakadeemia, Bulgaaria /M. Andonovi kursus

Töökohad:
1968-1970 Kardjali Draamateater, Bulgaaria, lavastaja
1970-1971 Burgasi Draamateater. Bulgaaria, lavastaja
1971-1977 Rahvuslik Noorsooteater, Bulgaaria, lavastaja
1977-1983 Satiiriteater, Bulgaaria, kunstiline juht
1983-1986 Rahvuslik Kultuuripalee, Bulgaaria, kunstiline juht
1986-1991 Rahvusteater, Bulgaaria, direktor
1991-2008 Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA Professor näitlemise ja lavastamise alal, lavastamise õppekava juht
2008 vabakutseline lavastaja
2009-2010 EMTA Lavakunstikateeder, näitleja- ja lavastajatöö õppejõud
2010-2011 Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA Lavastajate ja näitlejate õppejõud, emeriitprofessor

Lavastused:

  1. Radzinsky “Huligaan Seraph”     1967 Ruse’i Draamateater, Bulgaaria
  2. Frederico Garcia Lorca “Bernarda Alba maja”    1968 Plovdivi Draamateater, Bulgaaria
  3. Assenov “Saturday Night Walk”    1969 Kardjali Draamateater, Bulgaaria
  4. Maksim Gorki “Vaenlased”    1969 Kardjali Draamateater, Bulgaaria
  5. Mladen Kiselov “Magnifying Glass of Love”    1969 Kardjali Draamateater, Bulgaaria
  6. Nedalko Jordanov “Mopeed”    1970 Burgas Draamateater, Bulgaaria
  7. Maksim Gorki “Viimased”     1970 Burgas Draamateater, Bulgaaria
  8. Gotsev “Parlichev Play”    1971 Burgas Draamateater, Bulgaaria
  9. Nedalko Jordanov “Mopeed”    1971 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  10. Anton Tšehhov “Kajakas”    1972 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  11. Bertold Brecht “Mees on Mees”    1972 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  12. Roxov “Siutation”     1973 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  13. Dvoretsky “Võõras”     1973 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  14. K. Chapek “The Cirminal”    1974 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  15. Nedalko Jordanov “Unexplainable Love”    1974 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  16. Nedalko Jordanov “Unexplainable Love”    1975 Moskva Noorte Vaatajate Teater
  17. Nedalko Jordanov “Põhimõtteline küsimus”     1975 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  18. Edlis, “Juuni, suve algus”    1975 Teater 199, Sofia, Bulgaaria
  19. Valeri Petrov “Teater, minu armastus”     1975 Teater 199, Sofia, Bulgaaria
  20. M. Kiselov “Minu maa”     1976 Riiklik Noorsooteater , Sofia, Bulgaaria
  21. Velitškov “Põgenemine”     1976 Teater 199, Sofia, Bulgaaria
  22. “Sudden Encounter” TV film     1976 Bulgaaria Rahvustelevisoon
  23. M. Pagnol “Topaas”     1976 Bulgaaria Rahvuslik Teatri- ja Filmiakadeemia
  24. Velitskov “Hilissuvine puhkus” TV film     1977 Bulgaaria Rahvustelevisoon
  25. Stanislav Stratiev “Valuurpintsak”     1977 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  26. Jordan Radiškov “Laatsaruse mäng”     1977 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  27. Stanislav Stratiev “Elu, nii lühike” TV film    1978 Bulgaaria Rahvustelevisioon
  28. Ivan Radoev “Inimsööja-naine”     1978 Sofia Linnateater, Bulgaaria
  29. Ostrovski “Even the Wisest is a Little Stupid”     1978 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  30. Stefan Tsanev “The Bogomils Trail”     1979 Tarnovo Teater, Bulgaaria
  31. Ivan Radoev “The Bull”     1979 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  32. Jordan Radiškov “Lennukatse”     1979 Bulgaaria Rahvusteater
  33. William Shakespeare “Suveöö unenägu” (produtsent)     1979 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  34. Stanislav Stratiev “Buss”     1980 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  35. Peevsky “Kabaree “Parnassus””    1980 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  36. Arbuzov “Vanamoeline komöödia”     1980 Teater 199, Sofia, Bulgaaria
  37. Breshnan “The Paysant Hamlet” (produtsent)      1980 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  38. Yorkeni “Kassimäng” (produtsent)     1980 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  39. Copit “Indians” (produtsent)     1981 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  40. Jordan Radišhkov “Lennukatse”    1981 Yale’i Repertuaariteater, New Haven, Connecticut, USA
  41. Šuksin “Morning ina Sobriety Clinic” (produtsent)     1981 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  42. Zlotnikov “Meeskond”    1982 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  43. Ostrovski “Even the Wisest is a Little Stupid”     1982 Rahvusraadio, Sofia, Bulgaaria
  44. William Shakespeare “Love’s a Labour’s Lost”    1982 Yale’i Repertuaariteater, New Haven, Connecticut, USA
  45. Jordan Radiškov “Baskets”     1982 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  46. Carlo Gozzi “Printsess Turandot” (produtsent)     1982 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  47. Nikoli Gogol “Hullumeelse päevik”     1982 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  48. Anton Tšehhov “Kajakas” (produtsent)     1983 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  49. Edward Albee “Kes kardab Virginia Woolfi?”     1983 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  50. Chapek “R.U.R” (produtsent)     1983 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  51. Peevsky “Kohv koos autogrammiga”     1983 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  52. Oscar Wilde “Salomé” (produtsent)     1983 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  53. Bertold Brecht “Kaukaasia kriidiring” (produtsent)     1983 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  54. Jordna Radiškov “We, The Sparrows” (produtsent)     1984 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  55. Yorkeni “Girl on the Piano” (produtsent)     1984 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  56. Kordna Radiškov “Jaanuar” (produtsent)     1984 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  57. Jodran Radiškov “Chaos”     1984 Perniki Draamateater, Bulgaaria
  58. Tsnaev “Life is Two Women”     1984 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  59. Jodran Radchikov “Lennukatse”    1984 Moskva Kunsiteater
  60. Peevsky “Kohvi koos autogrammiga 2″     1984 Sofia Kultuuripalee, Bulgaaria
  61. Stefan Tsanev “Ma küsin”    1985 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  62. Levchev “Like a Wund…”     1985 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  63. Goranov “Pantomine Show” (produtsent)     1985 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  64. Fugard “Teekond Mekasse”    1985 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  65. Peevsky “Kohvi koos autogrammiga 3″     1985 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  66. Kiselov Avatseremoonia 23ndale UNESCO kongressile    1985 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  67. Petruševskaja “Three Girls in Blue” (produtsent)    1986 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  68. Peevsky “Kohv koos autogrammiga 4″     1986 Rahvuslik Kultuuripalee, Sofia, Bulgaaria
  69. Tennessee Williams “Tramm nimega Iha”    1986 Louisville’i Näitlejate Teater
  70. Molière “Don Juan”     1986 Bulgaaria Rahvusteater
  71. Shatrov “Breslau Peace Treaty”    1987 Bulgaaria Rahvusteater
  72. Dudarev “Õhtu”     1987 Shumeni Draamateater, Bulgaaria
  73. Aleksander Volodin “Jeesuse ema”    1988 Moskva Mossivieti Teater
  74. Ivan Radoev “Unistus”     1988 Bulgaaria Rahvusteater
  75. Jordan Radiškov “In His Own Image”     1989 Bulgaaria Rahvusteater
  76. Tennessee Williams “Tramm nimega Iha”     1989 Pisarate ja Naeru Teater, Sofia, Bulgaaria
  77. Stoianovitš “A Wife for Tolstoi”     1989 Pisarate ja Naeru Teater, Sofia, Bulgaaria
  78. Gechev “The Trial of Disappearance of Jesus’ Body”     1989 Sofia Satiiriteater, Bulgaaria
  79. Odon von Horwath “Lood Viini metsadest”    1991 Louisville’i Näitlejate Teater
  80. Anton Tšehhov “Kolm õde”    1991 Carnegie Melloni Draamateater, Pittsburgh, USA
  81. Molière “Tartuff”; Bertold Brecht “Kolmekrossiooper” (lavastuse juhendaja)     1992 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  82. Vavlav Havel “Keskendumisraskused”     1992 Pittsburgh’i Linna Teatrikompanii, USA
  83. Ross McLean “Hyaena”     1992 Louisville’i Näitlejate Teater
  84. Athol Fugard “Playland”     1993 Pittsburgh’i Linna Teatrikompanii, USA
  85. Frederico Garcia Lorca “Verine pulm”     1993 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  86. Bertold Brecht “Ema Courage”     1993 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  87. Anton Tšehhov “Kajakas” (lavastuse juhendaja)     1993 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  88. Dominic Champagne “Playing Bare”     1993 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  89. William Shaksepeare “Taming of the Shcrew” (lavastuse juhendaja)     1994 Carnegie Mellon University, USA
  90. Johann Wolgang von Goethe “Faust” (lavastuse juhendaja)     1994 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  91. Nilo Cruz “Graffiti”     1994 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  92. AantonTšehhov “Ivanov”     1994 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  93. Frederico Gacia Lorca “Bernarda Alba maja”    1995 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  94. Solomon “Hotel Europa”     1995 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  95. William Shakespeare “Macbeth”     1995 Kolme Jõe Shakespeare’i Festival, USA
  96. Tennessee Williams “Klaasist loomaaed” (lavastuse juhendaja)     1995 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  97. Samuel Beckett “Õnnelikud päevad”     1996 Pittsburgh’i Linna Teatrikompanii, USA
  98. Aristofanes “Linnud”     1996 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  99. Frederico Garcia Lorca “Yerma” (lavastuse juhendaja)     1996 Carnegie Mellon University, USA
  100. Terrence McNally “A Perfect Ganesh”     1996 Louisville’i Näitlejate Teater
  101. Anton Tšehhov “Kirsiaed”     1997 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  102. Bertold Brecht “Kolmanda Reichi tõus ja langus”     1997 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  103. AntonTšehhov “Kolm õde”     1997 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  104. Curt Weill “From Berlin to Broadway”     1998 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  105. William Mastrosimone “Like Totally Wierd”    1998 Louisville’i Näitlejate Teater
  106. David Harrower “Knives in Hens”     1998 Pittsburgh’i Quantum Teater, USA
  107. Dario Fo “Elisabeth” (lavastuse juhendaja)     1998 Carnegie Mellon University, USA
  108. Euripides “Medea” (lavastuse juhendaja)     1998 Carnegie Mellon University, USA
  109. Jean Cocteau “Hirmsad vanemad” (lavastuse juhendaja)     1998 Carnegie Mellon University, USA
  110. Anton Tšehhov “Ühevaatuselised farsid”     1999 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  111. Frederico Garcia Lorca “Blood Wedding”     1999 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  112. Warren Leight, “Side Man”     1999 Seattle’i Kaasaegne Teater, USA
  113. William Shakespeare “Veneetsia kaupmees”    1999 Pittsburgh’i Quantum Teater, USA
  114. Feydeau “Flea in Her Ear” (lavastuse juhendaja)     1999 Carnegie Mellon University, USA
  115. Hristo Boytchev “Kolonel lendab õhku”     1999 Montreali Teater Centaur, Quebec, Kanada
  116. Tony Press-Coffmann “Puudutus”    2000 Louisville’i Näitlejate Teater, USA
  117. Friedrich Durenmatt “Romulus Suur”     2000 Kresge Teater, Pittsburgh, USA
  118. Anton Tšehhov “Platonov” (lavastuse juhendaja)     2000 Carnegie Mellon University, USA
  119. Warren Leight “Side Man”     2000 Pittsburgh’i Linna Teatrikompanii, USA
  120. Hendrik Ibsen “Nukumaja”     2001 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  121. Eduardo de Filippo “Great Magic”     2001 Seattle’i Kaasaegne Teater, USA.
  122. Ingmar Bergman “Sügissonaat”     2001 Teater 199, Sofia, Bulgaaria
  123. Brook “The Man Who” (lavastuse juhendaja)     2001 Carnegie Mellon University, USA
  124. David Edgar “Pentecost”     2002 Chosky Teater, Pittsburgh, USA
  125. Jean Cocteau “Orfeus” (lavastuse juhendaja)     2002 Carnegie Mellon University, USA
  126. Anton Tšehhov “Kajakas”     2002 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  127. Molière “Misantroop”     2002 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  128. William Shakespeare “Richard II” (lavastuse juhendaja)     2002 Carnegie Mellon University, USA
  129. Pierre Beaumarshais “Figaro pulm”     2003 Chosky Teater, Pittsburgh, USA
  130. Jean Anoiulh “Time Remebered” (lavastuse juhendaja)     2003 Carnegie Mellon University, USA
  131. Kia Cothron “Down the Slippery Sloap”     2003 Chosky Teater, Pittsburgh, USA
  132. William Shakespeare “Henru IV” I & III     2004 California Shakespear’i Teater, USA
  133. William Shakespeare “Hamlet”     2004 Pika Wharfi Teater, New Haven, USA
  134. Mitchell “Loomade farm” (lavastuse juhendaja)     2004 Carnegie Mellon University, USA
  135. Sukhovo-Kobilin “Raspluev’s Laugther Day”     2005 Teater 199, Sofia, Bulgaaria
  136. Anton Tšehhov “Onu Vanja”     2005 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  137. Shaffer “Equus” (lavastuse juhendaja)     2005 Carnegie Mellon University, USA
  138. Moliére “Don Juan”     2006 WALKER THEATRE NEW YORK CITY TISCH U.S.A.
  139. Edward Albee “The Goat” (lavastuse juhendaja)     2006 Carnegie Mellon University, USA
  140. Hendrik Ibsen “Peer Gynt” (lavastuse juhendaja)     2006 Carnegie Mellon University, USA
  141. Anton Tšehhov “Kirsiad”     2006 Carnegie Melloni Draama, Pittsburgh, USA
  142. David Edgar “Penetcost”    2007 Starfordi Shakespeare’i Festival Kanadas, Stratford, Ontario
  143. E. Lessing “Nathan the Wise”     2007 Chosky Teater, Pittsburgh, USA
  144. Vaclav Havel “Memorandum”    2007 Chosky Teater, Pittsburgh, USA
  145. Bertold Brecht “Mees on Mees” (lavastuse juhendaja)     2007 Carnegie Mellon University, USA
  146. Dario Fo “Accidenatl Death of Anarchist” (lavastuse juhendaja)     2007 Carnegie Mellon University, USA
  147. Hendrik Ibsen “Kummitused” (lavastuse juhendaja)     2007 Carnegie Mellon University, USA
  148. Iliev “Beethoven 21″     2008 Bulgaaria Rahvusteater
  149. Rusev “The Old Man and the Arro”    2008 Satiiriteater, Bulgaaria
  150. Dana Friedman Show (lavastuse juhendaja)     2008 Carnegie Mellon University, USA
  151. Ernst Hemingway “Viies kolonn”     2008 Bricolage Teater, Pittsburgh, USA
  152. Anton Tšehhov “Kajakas” I vaatus    2009 EMTA Lavakunstikooli 25. lend
  153. Edward Albee “Kes kardab Virginia Woolfi?”     2010 Tallinna Linnateater
  154. Sam Shepard “Maetud laps”    2010 Vanemuine
  155. David Hare “Amy seisukoht”    2011 Tallinna Linnateater
  156. David Edgar “Nelipühad”    2012 Eesti Draamateater
Kategooriad: Neid me mäletame