Neid me mäletame

Mati Unt

Sündinud: 01.01.1944 Surnud: 22.08.2005 ELL liige alates: 28.10.1992
Photo of Mati Unt

Biograafiline info

Haridus:
1967 Tartu Riikliku Ülikooli ajakirjanduse erialal

Töökohad:
1966-1971 “Vanemuine”, dramaturg
1971-1975 vabakutseline kirjanik
1975-1981 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, dramaturg
1981-1992 Eesti Noorsooteater, lavastaja
1992-2003 Eesti Draamateater, lavastaja
2003-2005 vabakutseline

Lavastused:

  1. Juhan Liiv / Paul-Eerik Rummo, “Suits pööriööluhtadelt” (luuleõhtu, koos Ela Undiga)     1967 V
  2. “Hamleti laulud” (kompositsioon 60ndate aastate eesti luulest)     1978 NT
  3. “Kas mõistab järeltulev sugu, uus, kauge seltsimees?” (kompositsioon 50ndate aastate eesti luulest)     1979 NT
  4.  Aleksei Tolstoi / Mati Unt, “Rästiku pihtimus”     1979 NT
  5. “Õppimisest ja õpetamisest” (luulekava)     1979 NT
  6. Anton Hansen Tammsaare / Mati Unt, “Ma armastasin sakslast”     1980 NT
  7. “Ma muutun suvel ja talvel” (eesti luule kava)     1980 VD
  8. Mihhail Lermontov / Mati Unt, “Meie aja kangelane”     1980 NT
  9. Pierre Jean de Béranger, “Löö laulu, vastas jumal, löö laulu, väike mees”     1980 NT
  10. Fjodor Dostojevski / Mati Unt, “Pihtimus allilmast”     1981 NT
  11. Alexandre Dumas / Mati Unt, “Kameeliadaamid”     1981 NT
  12. Juhan Smuul / Mati Unt, “Mälestusi isast”     1981 NT
  13. Giovanni Boccaccio / Mati Unt, “Dekameron” (koos Kalju Komissarovi ja Eero Spriidiga)     1981 NT
  14. Federico Garcia Lorca, “Bernarda Alba maja”     1982 NT
  15. Johann Wolfgang Goethe, “Torquato Tasso”     1982 NT
  16. Oskar Luts, “Kapsapea ja Kalevi kojutulek”     1983 NT
  17. Daniel Keyes, “Lilled Algernonile”     1983 NT
  18. “Tulelaulud” (luulekava)     1983 NT
  19. August Strindberg, “Võlausaldajad”     1983 E
  20. Friedrich Schiller / Mati Unt, “Röövlid”     1983 V
  21. Märta Tikkanen / Mati Unt, “Sajandi armastuslugu”     1984 NT
  22. Heinrich von Kleist, “Lõhutud vaas”     1984 NT
  23. Mati Unt, “Vaimude tund Jannseni tänaval”     1984 E
  24. Henrik Ibsen, “Kummitused”     1984 NT
  25. “Öised külalised”: Per Olov Enquist, “Mees paadis” Eugene O’Neill, “Seal, kus rist on”     1985 NT
  26. Eugene O’Neill, “Seal, kus rist on”     1985 NT
  27. Vassil Bõkav / Mati Unt, “Likvideerimine”     1985 NT
  28. Oskar Luts, “Raha!” (lühinäidendid “Pärijad” ja “Onu paremad päevad”)     1986 Vst
  29. John Murrell, “Päike ja mina”     1987 NT
  30. August Strindberg, “Preili Julie”     1987 NT
  31. Jean Genet, “Toatüdrukud”     1988 NT
  32. John Murrell, “Päike ja mina”     1988 VD
  33. Rein Saluri, “Minek”     1988 Soome Rahvusteater
  34. Vladislav Koržets, “Meie Mihkel” (koos Tõnu Tepandiga)     1989 Aara
  35. Sławomir Mrožek, “Tango”     1989 NT
  36. Hugo Raudsepp, “Vedel vorst”     1989 NT
  37. Harold Pinter, “Sünnipäevapidu”     1990 NT (TRK Lavakunstikateedri XIV lend)
  38. Sławomir Mrožek, “Portree”     1990 Soome Rahvusteater
  39. Stanislav Ignacy Witkiewicz, “Väikeses häärberis”     1990 NT
  40. Friedebert Tuglas / Mati Unt, “Helene, Marion ja Felix”     1990 NT
  41. Vaclav Havel, “Largo desolato”     1991 ED
  42. Georges Feydeau, “Hevoskuuri”     1991 Soome Rahvusteater
  43. Anton Hansen Tammsaare / Mati Unt, “Priius, kallis anne. Taeva kingitus” (kahes osas; “Tõde ja õigus”, III osa)     1991 NT
  44. Graham Greene, “Jaa ja ei”     1991 ETV
  45. Peter Weiss, “Rahvasõbra tagakiusamine ja tapmine” (“Marat / Sade”)     1992 NT
  46. Michael de Ghelderode, “Vägeva Vikatimehe võidukäik”     1992 ED
  47. Yukio Mishima, “Proua de Sade”     1992 ED
  48. Charles Ludlam, “Irma Vipi saladus”     1993 NT
  49. Mati Unt, “Mehetapjad”     1993 NT
  50. Miguel de Unamuno / Tankred Dorst, “Fernando Krapp saatis mulle kirja”     1993 ED
  51.  Molière, “Naiste kool”     1993 ED
  52. Hjalmar Söderberg, “Gertrud”     1993 ED
  53. Witold Gombrowicz, “Iwona, Burgundia printsess”     1994 V
  54. Frank Wedekind, “Lulu”     1994 ED
  55. Andrus Kivirähk, “Jalutuskäik vikerkaarel”     1994 ED
  56. Anton Hansen Tammsaare / Mati Unt, “Taevane ja maine armastus” (“Tõde ja õigus”, I–V osa)     1995 V
  57. Henrik Ibsen, “Nukumaja ehk Norbert”     1995 ED U3
  58. David Mamet, “Oleanna”     1995 ED
  59. William Shakespeare, “Pööriöö unenägu” (“Suveöö unenägu”)     1995 ED
  60. Anthony Shaffer, “Mõrvar”     1995 ED
  61. Pierre Corneille, “Näitleja näitab ja vaataja vaatab ehk Illusioon”     1996 ED
  62. Tankred Dorst, “Härra Paul”     1996 ED
  63. Jean Anouilh / Mati Unt, “Lõoke taeva all”     1997 V
  64. David George, “Lou” (T. Manevskaja monoetendus)     1997 VKT
  65. Franz Grillparzer, “Esiema needus”     1997 ED
  66. William Shakespeare / Mati Unt, “Hamleti tragöödia”     1997 V
  67. William Shakespeare, “Kuningas Richard Kolmanda tragöödia”     1998 ED
  68.  Caryl Churchill, “Tipptüdrukud”     1998 ED
  69. Oskar Luts / Mati Unt, “Täna õhtul viskame Lutsu”     1998 ED
  70. David Henry Hwang, “M. Butterfly”     1999 ED
  71. Aleks Platuun, “Antinous” (T. Manevskaja monoetendus)     1999 Vaba Lava L-s
  72. Oskar Luts / Mati Unt, “Inimesed saunalaval”     1999 VKT
  73. Samuel Beckett, “Lõppmäng”     1999 ED Energeetikamuuseumis
  74. Witold Gombrowicz, “Laulatus”     2000 V
  75. Mihhail Bulgakov / Mati Unt, “Meister ja Margarita”     2000 V
  76. Mati Unt, “Vaimude tund Kadrioru lossis” (Gaston Bachelard’i essee “Ruumi poeetika”)     2000 ED Kadrioru lossis
  77. Harold Pinter, “Majahoidja”     2001 R
  78. Egon Rannet, “Kadunud poeg”     2001 ED
  79. Anton Tšehhov, “Kirsiaed”     2001 V
  80. Sławomir Mrožek, ” “Tango” (revisited)”     2002 ED
  81. William Shakespeare / Mati Unt, “Hot” (“Othello” ainetel)     2002 VKT
  82. Vaino Vahing, “Potteri lõpp”     2002 V Sadamateatris
  83. Georges Feydeau, “Potilaadale!”     2002 ED
  84. Mati Unt / Sophokles / Euripides, “Vend Antigone, ema Oidipus”     2003 V
  85. William Golding / Mati Unt, “Kärbeste saar”     2003 Vst (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XXI lennu diplomitöö)
  86. Tim Rice / Elton John, “Aida”     2003 V
  87. Mati Unt, “Stiil ehk mis on maailma nimi?”     2003 VKT
  88. Slawomir Mrožek,“Kaunis vaade”     2004 R
  89. Andrus Kivirähk / Mati Unt, “Romeo ja Julia”     2004 V Tartu Sadamateatris
  90. Vaino Vahing, “Suvekool”     2004 R Karepal Sagritsa talus
  91. Hendrik Ibsen, “Ehitusmeister Solness”     2004 V
  92. Rob Becker, “Ürgmees”     2005 Komöödiateater
  93. Ariel Dorfman, “Surm ja tütarlaps”     2005 ED
Kategooriad: Neid me mäletame