Neid me mäletame

Mai Mering

Sündinud: 13.07.1929 Surnud: 20.07.2004 ELL liige alates: 07.12.2003
Photo of Mai Mering

Biograafiline info

Haridus:
1953 Tartu Riikliku Ülikooli õigusteaduskonna
1961 GITIS-e lavastaja erialal (juhendaja Juri Aleksandrovitš Zavadski)

Töökohad:
1953-1953 “Ugala”, näitleja
1953-1954 Eesti Raadio, lastesaadete toimetaja
1960-1962 TRA Draamateater, näitejuht-assistent, ETÜ Draamateatri õppestuudio, näitlejameisterlikkuse õppejõud
1964-1968 Rakvere Teater, peanäitejuht
1967-1972 TPedI näitejuhtimise eriala vanemõpetaja
1968-1970 TRA Draamateater, lavastaja
1971-1977 Rakvere Teater, peanäitejuht
1978-1994 ENSV Toiduainetetööstuse Ministeeriumi süsteemis vanemjuriskonsult
1994 vabakutseline

Lavastused:

  1. Arthur Miller, “Vaade sillalt”     1958 ED
  2. Nazõm Hikmet / Veera Tuljakova, “Kaks kangekaelset”     1960 ED
  3. Nazõm Hikmet, “Damoklese mõõk”     1960 E
  4. Carlo Goldoni, “Lõbus lugu”     1961 E
  5. Andrei Makajonok, “Minu naine orbiidil”     1961 E
  6. Eduardo de Filippo, “Vale pikkadel jalgadel”     1962 E
  7. Vera Panova, “Valgete ööde pidu”     1962 E
  8. Vladimir Majakovski, “Lutikas”     1962 ED
  9. Milan Kundera, “Need, kelle käes on võtmed”     1963 ED
  10. August Kitzberg, “Libahunt”     1964 Moldova Puškini-nimeline Draamateater
  11. Nikolai Gogol, “Mängurid”     1964 ETV
  12. August Kitzberg, “Püve talus”     1964 R
  13. V. Korostõljov / M. Lovinski, “Nähtamatu Dimka”     1964 R
  14. Julius Edlis, “Hõbesalu”     1964 R
  15. Bertolt Brecht, “Hea inimene Sezuanist”     1965 R
  16. Villem Gross / Ants Saar, “Tiivasirutus”     1965 R
  17. Lydia Koidula, “Säärane Mulk…”     1966 R
  18. Tennessee Williams, “Klaasist loomaaed”     1966 R
  19. Juozas Grušas, “Adomas Brunsa saladus”     1966 R
  20. Max Frisch, “Don Juan ehk Armastus geomeetria vastu”     1966 R
  21. Arx Minskovski, “Ärge kaotage vihmavarje”     1967 R
  22. Male Schwartz, “Uskumatu, kuid fakt”     1967 R
  23. Boris Lavrenjov, “Viimne lask” (41)     1968 R
  24. Ernst Peterson-Särgava, “Rahvavalgustaja” – lavastatud koos Aarne Ükskülaga     1968 R
  25. Viktor Rozov, “Vilistlased”     1968 ED
  26. Saul O’Hara, “Abielu on ikka risk”     1968 ED
  27. Friedrich Dürrenmatt, “Vana daami visiit”     1968 ED
  28. Rabindranath Tagore, “Valgus, mu valgus”     1969 ED
  29. Anton Hansen Tammsaare, “Ma armastasin sakslast”     1969 ED
  30. August Kitzberg, “Kosjasõit”     1970 ED
  31. Jevgeni Švarts, “Punamütsike”     1970 ED
  32. Harry Ulbiv, “Äiu, äiu, poiss kui karu”     1970 TPedI
  33. Hugo Raudsepp, “Vedelvorst”     1971 TPedI
  34. Emil Brazinski / Eldar Rjazanov, “Tunne teist ja iseennast” (“Töökaaslased”)     1971 R
  35. Miklos Cyarfas, “Ärka ja laula”     1971 R
  36. Michail Sebastjan, “Nimetu täht”     1972 R
  37. Richard Brinsli Sheridan, “Seltsidaam”     1973 R
  38. Alfred Mering, “Tuutu-luutu linna moosekandid”     1973 R
  39. Nikolai Pogodin, “Aristokraadid”     1973 R
  40. Emil Brazinski / Eldar Rjazanov, “Sugulased”     1974 R
  41. Oskar Luts, “Paunvere”     1974 R
  42. Gerhard Hauptmann, “Kopranahkne kasukas”     1974 R
  43. Aleksander Štein, “Tähitul ööl”     1975 R
  44. Stanislav Stratjev, “Rooma saun”     1975 R
  45. Aless Petraškevitš, “Ükskõiksus ja valu” (“Häire”)     1975 R
  46. Viktor Rozov, “Neli tilka” – koos Volli Käroga     1976 R
  47. Eino Alt, “Kuidas sünnivad inimesed” – koos Ilmar Tammuriga     1976 R
  48. Alfred Mering, “Hunt on hea loom”     1976 R
  49. Hai Vhit, “Enne pulmi”     1979 R
  50. Jevgeni Švarts, “Punamütsike”     1980 Petroskoi Soome teaterLavastaja assistendi tööd:    
  1. Maksim Gorki, “Jegor Bulatšov” – lavastaja Leo Kalmet     1958 ED
  2. Tšitšao Jüi, “Taifuun” – lavastaja Andres Särev     1958 ED
  3. Egon Rannet, “Salakütid” II koosseis – lavastaja Ilmar Tammur     1960 ED
  4. Nikolai Pogodin, “Kolmas pateetiline”     1960 ED
  5. D. Pavlova, “Südametunnistus” – lavastaja Ilmar Tammur     1964 ED
Kategooriad: Neid me mäletame