Neid me mäletame

Kalju Komissarov

Sündinud: 08.03.1946 ELL liige alates: 15.03.1993
Photo of Kalju Komissarov

Biograafiline info

Lõpetanud:

1968 Tallinna Riikliku Konservatooriumi näitleja erialal

Töökohad:

1968-1974 “Tallinnfilm”, režissöör
1974-1986 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, peanäitejuht
1984-1986 TRK Lavakunstikateedri õppejõud
1986-1995 TRK Lavakunstikateedri juhataja
1987-1989 “Ugala”, lavastaja
1989-1991 “Ugala”, peanäitejuht
1991-2000 “Ugala”, lavastaja
1995-1996 Eesti Muusikaakadeemia, lavakunstikateedri õppejõud
1996-1999 Viljandi Kultuurikolledž, õppejõud, professor
1999-2002 Viljandi Kultuurikolledž, teatrikateedri juhataja
2002-2009 Viljandi Kultuurikolledž, lavakunstide osakonna juhataja
2009 vabakutseline lavastaja

Lavastused:

  1. Vladimir Vladimirov / Pavel Finn, “Valge laev”    1971 Tf
  2. Juhan Smuul, “Metskapten” (“Kihnu Jõnn”)    1972 Tf
  3. Heljo Mänd, “Sabata krokodill”    1972 NT
  4. Erich Segal / Viiu Härm / Paul-Eerik Rummo, “Oliver ja Jennifer”    1972 NT
  5. Sulev Raudsepp / Enn Rekkor, “Tavatu lugu”    1974 Tf
  6. Kalju Komissarov, sari “Mõned mõtted”    1974 ETV
  7. Abby Mann / Kalju Komissarov, “Protsess” (filmistsenaariumi “Kohus Nürnbergis” järgi)    1975 NT
  8. Mati Unt, “Good-bye, Baby!”    1975 NT
  9. Nikolai Gogol, “Revident”    1975 NT
  10. Venda Sõelsepp, “Näärinoor”    1975 NT
  11. Heino Väli / Kalju Komissarov, “Veri mullal”    1976 NT
  12. Agatha Christie, “Kümme neegrit”    1976 NT
  13. Mati Unt / Hans Christian Andersen, “Tinasõdur, baleriin ja siga”    1976 NT
  14. Molière, “Naeruväärsed eputised”    1977 NT Dominiiklaste kloostris
  15. Mati Unt, “Peaproov”    1977 NT
  16. Georgi Džagarov, “Prokurör”    1978 NT
  17. Viktor Švemberger, “Kolm põrsakest”    1978 NT
  18. Anton Tšehhov, “Kajakas”    1978 NT
  19. Harri Vasar / Kalju Komissarov, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”    1979 NT
  20. Pär Lagerkvist / Kalju Komissarov, “Kääbus”    1979 NT
  21. Ivo Brešan, “”Hamleti” lavastamine Alamkolka külas”    1980 NT
  22. Kalju Komissarov, “Buratino suveteater”    1980 NT Säde tänava õues
  23. Mihhail Šatrov, “Sinised hobused punasel luhal”    1980 NT
  24. Samuil Maršak, “Tare-tareke”    1980 NT
  25. Fjodor Dostojevski / Rudolf Allabert, “Pandimaja” (jutustuse “Tasane” järgi)    1981 NT
  26. Giovanni Boccaccio / Mati Unt, “Dekameron” (koos Mati Undi ja Eero Spriidiga)    1981 NT Pirita kloostris
  27. Ljudmila Razumovskaja, “Armas õpetaja”    1981 NT
  28. Anton Hansen Tammsaare, “Kuningal on külm”    1981 Jyväskylä Linnateater, Soome
  29. Vsevolod Višnevski, “Optimistlik tragöödia”    1982 NT
  30. Aleksand Gelman, “Silmast silma kõigiga”    1982 NT
  31. Jefim Tšepovets, “Karu-Oti nääripidu”    1982 NT
  32. Aleksandr Galin, “Idatribüün”    1983 NT
  33. Gyula Urbán, “Kõik hiired armastavad juustu”    1983 NT Säde tänava õues
  34. Kalju Komissarov, “Inimesed, ma armastan Teid!”    1983 VD
  35. Oskar Luts / Kalju Komissarov / Kalju Orro, “Kevade”    1984 NT
  36. Aleksandr Gelman, “Pink”    1984 NT
  37. Paul Kuusberg / Kalju Komissarov, “Meie juhtum” (romaani “Andres Lapeteuse juhtum” järgi)    1985 NT
  38. Lion Feuchtwanger / Mati Unt, “Vennad Lautensackid”    1985 U
  39. Tšõngõz Ajtmatov / Jaak Allik / Kalju Komissarov, “Ja sajandist pikem on päev”    1985 U
  40. Harri Vasar / Kalju Komissarov, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”    1985 NT
  41. Etendus “Sorry, me oleme tulekul”    1985 NT (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
  42. Mihhail Šatrov, “Nii me võidame” ( koos Jaak Allikuga)    1986 NT
  43. William Shakespeare, “Hamlet”    1986 NT (TRK lavakunstikateedri XIII lend) Dominiiklaste kloostris
  44. Vladlen Dozortsev, “Viimane jutulesoovija”    1986 NT
  45. Manivald Kesamaa, “Kuidas Mesikäpp meistriks sai”    1986 NT (TRK lavakunstikateedri XIII lend) Säde tänava õues
  46. Janno Põldma, “Teekond punktist A punkti B”    1987 U (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
  47. Richard Rodgers / Oskar Hammerstein II, “Oklahoma!”    1987 U (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
  48. Anton Tšehhov, “Kolm õde”    1988 U (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
  49. Vello Lattik / Vladislav Koržets, “HEA ehk Hirmus Eesti Asi ehk Rahvarinne tegutseb” (koos Jaak Allikuga)    1988 U
  50. Jean Anouilh, “Becket ehk Jumala au”    1989 U
  51. Vladislav Koržets, “Idakonn”    1989 U
  52. Alfred Mering / Huko Lumet / Leo Normet / Edgar Arro, “Rummu Jüri”    1989 U
  53. William Shakespeare, “Kuningas Lear”    1990 U
  54. William Shakespeare, “Suveöö unenägu”    1990 U (TRK lavakunstikateedri XV lend)
  55. Mati Unt, “Keiser Nero eraelu”    1990 U (TRK lavakunstikateedri XV lend)
  56. George Bernard Shaw, “Südamete murdumise maja”    1990 U
  57. Jan Brdečka, “Limonaadi Joe”    1991 U (TRK lavakunstikateedri XV lend)
  58. Oskar Luts / Kalju Komissarov, “Nukitsamees”    1992 U
  59. Peter Shaffer, “Equus”    1992 U
  60. William Shakespeare, “Macbeth”    1992 Mongoolia Riiklik Draamateater, Ulan-Bator
  61. William Shakespeare, “Macbeth”    1993 VKT (TRK lavakunstikateedri XVII lend)
  62. Richard Rodgers / Oskar Hammerstein II, “Helisev muusika”    1993 U
  63. Roald Dahl, “Keegi sinutaoline”    1994 ETV
  64. Carlo Gozzi, “Kuninglik armujaht”    1994 U (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend) Nukuteatri õues
  65. Bertolt Brecht / Vladislav Koržets, “Kolmekrooniooper”    1994 U
  66. Henrik Ibsen, “Ehitusmeister Solness”    1994 U
  67. Maksim Gorki, “Põhjas”    1994 U (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend)
  68. Peter Shaffer, “Amadeus”    1995 ED
  69. Anton Tšehhov, “Kajakas”    1995 ED (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend)
  70. Aleksandr Volodin, “Toboso Dulcinea”    1996 L
  71. Jevgeni Švarts, “Draakon”    1996 U Viljandi lossimägedes
  72. Arthur Miller, “Proovireisija surm”    1996 U
  73. Kalju Komissarov, “Saabastega Kass”    1997 U
  74. Victor Hugo, “Jumalaema kirik Pariisis”    1997 U Viljandi lossimägedes
  75. Juri Volkov, “Anton”    1997 VD
  76. Eduard Vilde, “Tabamata ime”    1998 U VKK II lend
  77. Lev Tolstoi, “Elav laip”    1998 U
  78. Molière, “Tartuffe”    1999 U (Viljandi Kultuurikolledži teatriüliõpilaste 2. lennu diplomilavastus)
  79. Jalmari Finne, “Naiste naljad, meeste mängud”    2000 U
  80. Olga Muhhina, “Tanja, Tanja”    2000 R
  81. Molière, “Scapini kelmused”    2000 U Viljandi lossimägedes
  82. Mark Twain, “Tom Sawyeri seiklused”    2001 U
  83. Jõuluetendus “Ka klounidel on jõulud”    2001 U
  84. Kalju Komissarov, “Meie tänav” (tänavateatrietendus)    2001 VKK IV lend
  85. Aleksis Kivi, “Seitse venda”    2002 L (EMA Lavakunstikooli XX lend)
  86. William Shakespeare, “Tõrksa taltsutus”    2002 U Viljandi Kultuurikolledži IV lend
  87. Urmas Lennuk, “Ellumõistetud”    2003 R
  88. Jean Anouilh,”Orkester”    2004 U
  89. Urmas Lennuk, “Boob teab”    2004 R
  90. Eppu Nuotio / Tiina Brännare / Matti Seppänen, “Marilyn”    2006 U
  91. Edmund Rostand, “Cyrano de Bergerac”    2007 R
  92. Janusz Glowacki (koos Sven Heibergiga), “Fortinbras jõi end täis”    2007 Viljandi Kultuuriakadeemia VI lend Akadeemia saalis
  93. Mart Kivastik, “Kangelane”    2007 E
  94. Bertolt Brecht „Härra Punttila ja tema sulane Matti“     2009 U Ugala tiigi kaldal
  95. Urmas Lennuk „Igavene kapten“    2009 Kuressaare Linnateater
  96. Astrid Lindgren “Röövlitütar Ronja”    2010 Endla
  97. Astrid Lindgren “Karlsson katuselt”    2010 Ugala
  98. Aapo Ilves “Pulmatrall”    2011 Hansahoovi Teater
  99. William Gibson “Imetegija”    2011 Endla
  100. Anthony Drewe “Inetu”    2011 Ugala, TÜVKA 9. lend
  101. Mart Kivastik “Viimane Dracula”     2012 Emajõe Suveteater
  102. Jane Austen / Jon Jory “Uhkus ja eelarvamus”    2012 Endla, suur saal
  103. Tom Kempinski „Lahuselu“  2013 Rakvere Teatri väikses saalis
  104. Mart Kivastik “Vares” 2014 Endla

 

Kategooriad: Neid me mäletame
Uuendatud 8 kuud tagasi