liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Urmas Allik

Sündinud: 16.10.1955 ELL liige alates: 17.02.2008
Photo of Urmas Allik

Biograafiline info

Haridus:
1982
Moskva Riiklik Kultuuri- ja Kunstiülikool, lavastaja eriala
1985 NSVL Kultuuriministeeriumi kõrgemad täienduskursused draamateatrite peanäitejuhtidele, lavastaja eriala

Töökohad:
1982-1985
Rakvere teater, lavastaja
1986-1995 Tallinna Pedagoogikaüllikool, režiikursuse juhendaja
1996 Loominguline ühendus Teine Laine, lavastaja

Lavastused:

  1. B. Breht, “Kolmanda impeeriumi vaesus ja viletsus”    1981 MGUKI õppelava
  2. V. Šukšin / U. Allik, draama “Kas kõik jääb nagu oli”    1982 R
  3. A. Kazantsev, psühholoogiline draama “Ja katkeb hõbedane pael”    1983 R
  4. Stratiev, satiiriline draama “Autobuss”    1983 R
  5. Šapek /U. Allik, ” Kuidas tehakse teatrit”    1983 R
  6. Dvoržak / U.Allik, “Lastekuningas Mašius”    1984 R
  7. N. Simon, tragikomöödia “Teise avenüü vangid”    1984 R
  8. H. Luik “Poiss põleval laevalael”    1985 R
  9. Rahvusvaheline amatöörteatrite festival “Rambisõprus”, avalavastus     1986 Viljandi vanalinn ja Ugala
  10. M. Lätte, satiiriline draama “Pruun sügis”    1986 P.Pinna nim rahvateater
  11. M. Lätte, romantiline seiklusdraama “Vanalinna legend”    1987 Lühike jalg (TPEDI näitejuhid)
  12. M.Lätte, estraadietendus “Mehed ja mood 88″    1988 Raekojaplats (TPEDI näitejuhid)
  13. T.Vint, “Sügisõhtu”    1989 õppelava ja igal pool mujal (TPEDI näitejuhid)
  14. F.Dostojevski / M. Lätte, “Mängur”    1990 D (TPEDI näitejuhid diplomietendus)
  15. M.Lätte (J.Köhleri ainetel), “Eesti legend”    1990 Narva kindlus (TPEDI näitejuhid ja stuudioteater Ilmarine diplomietendus)
  16. M. Lätte, (katastroofetüüd) “Vesi”    1991 TPEDI õppelava ja igal pool mujal
  17. M. Lätte, ” Illimari unenäod”    1994 Kinomaja (TPEDI näitejuhid diplomietendus)
  18. M.Lätte, ” Illimari unenäod” (koos Allan Kressiga)    1996 Nõmme kultuurikeskus, Näituste paviljon, Vabaõhumuuseum (TPEDI vilistlased)
  19. M. Lätte, „Linnud” 1997 LÜ Teine Laine kammersaal (stuudiotöö)
  20. L. Kotter, ” Turvalisus üle kõige”    1998 LÜ Teine Laine kammersaal (erinevate teatrite näitlejad)
  21. M. Lätte, ” Printsessi sõrmus”    1998 N
  22. M. Lätte, ” Linnud”    1998 LÜ Teine Laine kammersaal(stuudiotöö)
  23. M. Lätte, “Illimari seiklused unedemaal”    Vääna jahiloss (erinevate teatrite näitlejad)
  24. M. Lätte, “Kas oli väga naljakas?”    1999 Eoroopa noored dokumentaal projekt, igal pool Eestis (Tallinna gümnaasiumite õpilased)
  25. M. Lätte, ” See Illimari kooliskäik ikka on üks põrguvärk!”    2000 Vääna jahiloss (erinevate teatrite näitlejad)
  26. Dvoržak / M.Lätte, “Lastekuningas Mašius”    2000 Vääna jahiloss (erinevate teatrite näitlejad)
  27. M. Lätte, ” Tuli, vesi, maa” (Kataloonia rahvalegendi ainetel)    II Rahvusvahelise tänavateatrite festivali avaetendus Kopli poolsaar, Liinid ja Sepa tänav 2001 draama
  28. Toomas Linnupoja kolm meeletut koolipäeva    2001 Vääna jahiloss
  29. M. Lätte, “Illimar pigistab silmad kinni”    2001 Vääna jahiloss
  30. M. Lätte, „Eesti legend” (Köleri maalide ainetel)    2002 Narva kindlus (erinevate teatrite näitlejad ja EHI teatrikursus
  31. M. Lätte, „Illimari seiklused”    2003 Tallinna botaanikaaed (erinevate teatrite näitlejad)
  32. M. Lätte, „Ühe pärli pärast”    2003 Jõhvi kindluskirik (erinevate teatrite näitlejad)
  33. H. Ibsen, „Nukumaja”    2004 Tallinna linnaarhiiv koostöös Eesti humanitaarinstituudiga (diplomitöö)
  34. M. Lätte, „Ühe pärli pärast”    2007 Dominiiklaste klooster (erinevate teatrite näitlejad)
  35. M. Lätte, „Rasmuse ootus ja lootus”    2007 Vääna mõis (erinevate teatrite näitlejad)
  36. Betti Alver / Marius Lätte,”lugu valgest varesest”    2008 Loominguline Ühendus Teine Laine Tsaariaegse Balti raudtee ülema villas
  37. M. Lätte „Rasmus on puntras”     2008 Vääna mõis (erinevate teatrite näitlejad)
  38. M. Lätte „Vahetund”     2008 erinevates kohtades (stuudiotöö)
  39. M. Lätte „ Rasmusele teeb küll küllale liiga”    2008 Vääna mõis (erinevate teatrite näitlejad)
  40. H. Mänd / M.Lätte “Toomas Linnupoja kolm meeletut koolipäeva”     2009 Vääna mõis (erinevate tetrite näitlejad)
  41. A.Puškin / M.Meos „Boriss Godunovi” alusel draama “Vale sünd”     2009 Tallinna Matkamaja (Vene draamateatri trupp)
  42. M. Lätte „Rasmuse ootus ja lootus.“     2009 Raekoja plats ja Tallinna Matkamaja (Vene draama trupp)
  43. M. Lätte „Rasmusele teeb küll küllaga liiga.“     2009 Vääna mõis (Viljandi Kultuuriakadeemia VII lend)
  44. H. Mänd / M. Lätte „Toomas Linnupoja kolm meeletut koolipäeva.“     2010 Vääna mõis (Vene draama trupp)
  45. T. Vint / M. Lätte „Janu“     Erinevad kohad väljaspool Eestit (Erinevate teatrite näitlejad)
  46. M. Lätte „Rasmus on puntras”     2010 Vääna mõis (Vene draama trupp)
  47. M. Lätte „Rasmusele teeb küll küllaga liiga .“     2011 Vääna mõis, Narva-Jõesuu muuseum (Teater Ilmarine jne näitlejad)
  48. M. Lätte „Kui me ei kasvagi kunagi suureks?“     2011 Vääna mõis, Narva-Jõesuu sanatoorium (Viljandi Kultuuriakadeemia VII lend)
  49. M. Lätte “Illimari unenäod” 2012 Rannamõisa metsatalu, Narva-Jõesuu linnamuuseum (Ilmarine ja Vene draama näitlejad)
  50. M. Lätte “Ühe pärli pärast!” 2013 L Köismäe torn, erinevates kohtades Eestis ja Venemaal (VRA Väikese Teatri näitlejad)
  51. M. Lätte “Kui me ei kasvagi suureks?” 2014 Rannamõisa metsatalu, erinevates kohtades (Teater Vabriku näitlejad)
  52. Jerzy Broszkievicz “Puuris” 21.nov.2015 Hopneri majas

 

Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 7 kuud tagasi