liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Tamur Tohver

Sündinud: 09.05.1969 ELL liige alates: 15.11.1996
Photo of Tamur Tohver

Biograafiline info

Haridus:
1991 Tallinna Pedagoogiline Instituut, näitejuhtimise eriala

Töökohad:
1991-1993
ER kuuldemängude toimetus, režissöör
1994-1996 ER kuuldemängude toimetus, režissöör
1995-1996 Tallinna Pedagoogikaülikooli reklaamikateedri tele- ja raadioreklaami režii õppejõud
1998 ER Raadioteatri juht
2000-2006 ER Raadioteater, režissöör, õppejõud TPÜ tele- ja raadiorežii õppetoolis ja EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis
2003 MTÜ T-Teater, juhendaja; teatrimagister alates 2003
2006-2007 Exitfilm, tootmisjuht
2007 PolygonTeatri asutaja, kunstiline juht
2009 Polygoni Teatrikooli asutaja ja õppejuht

Lavastused:

  1. Helga Nõu / Pille-Riin Purje, Põgenejad” 1991 Eesti Raadio
  2. Martin Walser,Kõrvalhaak” 1992 ER
  3. Peter Bero, Vedur Amalka” 1992 ER
  4. Joakim Groth, Peatus teel Buddha poole” 1993 ER
  5. Patrick Besson, Takso” 1993 ER
  6. Lydia Koidula, Saaremaa onupoeg” 1993 ER
  7. Ole Lund Kirkegaard,Nurgamajas” 1993 Teater G-Garaaž
  8. Shiley Gee, Mitte minu eluajal” 1994 ER
  9. Zuzana Janska, Kui ilm läheb ilusaks, läheme välja” 1994 ER
  10. Oskar Luts, Kalevi kojutulek” 1994 ER
  11. Jüri Üdi, Jaan Kaplinski, Tamur Tohver, Kõik teavad, miks on einelauda vaja” (luulekava) 1994 ER
  12. Heljo Mänd,Nutikas eesel” 1994 Endla Teater
  13. Ave Alavainu, Rong katusel” 1995 Endla Teater
  14. Andrus Kivirähk, Suur lahing Petuulia linna all” 1995 ER
  15. Mart Ummelas, Päev algab Puusikkude peres” 1995 ER
  16. Uku Masingu luulelavastus Kahetseda oma tahtmist” 1995 ER
  17. Tamur Tohver, Unplugged – otse” 1995 ER
  18. Harri Huhtamäki, Lõuna must lohutus” 1995 ER
  19. Elo Sjogren, Jahistseenid” 1995 ER
  20. Paul-Eerik Rummo, Globaalkolleegium: valepüüdja” 1996 ER
  21. Tove Granquist,Kättemaksu kuninganna” 1996 ER
  22. Carsten Rudolf, Nälg ja seks” 1996 ER
  23. Friedrich Karl Waechter, Klounide kool” 1996 Nukuteater
  24. Madis Kõiv, Haug” 1997 ER
  25. Markku Envall,Härra Clay lugu 1997″ ER
  26. Madis Kõiv, Haug” 1998 YLE Raadioteatris, Soomes
  27. Alfred Bradley, Võlur Oz” 1998 Eesti Draamateater
  28. Jüri Tuulik,Taevaredel” 1998 ER
  29. Ervin Õunapuu, Õhtueine Emmauses” 1999 ER
  30. Dieter Lesage Pärast orgiat” 1999 ER
  31. H. Hamburg, Kulupõletajad” 2000 ER
  32. Friedrich Karl Waechter, Prints Hamlet” 2000 Nukuteater
  33. Andreas Ammer / F. M. Einheit, Lennuõnnetus” 2001 ER
  34. Gaston Bachellard / Mati Unt / Tamur Tohver, Akende öö” 2001 ER
  35. Tamur Tohver, Domini Cane” (Ervin Õunapuu “Väike palveraamat” ainetel) 2001 ER
  36. August Gailit / Tamur Tohver, Ekke Moor” (10-osaline raadiodraama) 2002 ER
  37. Üksindus esimesest silmapilgust” 2002 Lavakunstikooli tudengite tekstid ja esitus, ER
  38. Tadeusz Rozewitcz,Kartoteek” 2003 T-Teater
  39. Madis Kõiv,Üks teine lugu” 2004 ER
  40. Aino Kallas /Tamur Tohver / Jüri Reinvere,Vastaskallas” radiofooniline ooper (ER ja Yleisradio Radioteatteri koostöö) 2004 Raadioteater
  41. Andrus Kivirähk, Püha Graal” 2004 Läti Raadio
  42. Raivo Kütt, Papa” 2005 Raadioteater
  43. Kurt Vonnegut,Õnne sünnipäevaks, Wanda June” 2005 T-Teater
  44. Rünno Saaremäe,Jaanituli” 2005 ER
  45. Kristjan Smeds,Külmapildid” 2008 PolygonTeater Kultuurikatlas
  46. Jaan Kruusvall, Sild” 2008 Raadioteater
  47. Ivan Võrõpajev, Hapnik” 2009 PolygonTeater Kultuurikatlas
  48. Ivan Võrõpajev, Tulevik on möödas” 2009 PolygonTeater, Linnahalli jäähallis
  49. Siim Nurklik,Kas ma olen nüüd elus” 2010 TeatriPolygoni Stuudio, Solarise parkimismajas
  50. Tamur Tohver, Lahkumised/ Paccтавания” 2010 PolygonTeater, Kanuti Gildi SAALis
  51. Jim Ashilevi, Nagu poisid vihma käes” 2010 TeatriPolygoni Stuudio, Polygoni statsionaar
  52. Urmas Lennuk, Boob teab” 2011 PolygonTeater, Laitse Graniidivillas
  53. Minoru Betsuyaku, Krahv Dracula sügis” 2011 PolygonTeater, KUMUs
  54. Madis Kõiv,Peiarite õhtunäitus” 2011 TeatriPolygoni Stuudio, Kiisatamme kultuuritalus
  55. Slawomir Mroźeki/Jon Fosse / Tamur Tohver, Maja” 2011 PolygonTeater, Laitse Graniitvillas
  56. B. Schaeffer/ S. Beckett/ M. Tubin/ T.Tohver, Qvartett! Mis? Kus?” 2012 TeatriPolygoni Stuudio, Polygoni statsionaar
  57. Piret Jaaks, Näha roosat elevanti” 2013 PolygonTeater, Polygoni Amfiteatris
  58. Mustamäe armastus” 2013 PolygonTeater, Polygoni Amfiteatris
  59. Roland Schimmelpfennig Araabia öö” 2014 PolygonTeater
  60. J. Tätte Meeletu” 2014 Polygon Stuudio
  61. M. Algus Väävelmagnooliad” 2014 Polygon Teater
  62. A. Noormets Lumejänesed” 2014 Polygon Teater
  63. J. Viiding/ T. Rätsep “Olevused” 7.5.2015 Polygon Stuudio
  64. J.Ashilevi “Ma olen elus olemise tunne” 9.5.2015 ERR
  65. P.-E. Rummo “Tuhkatriinumäng” 15.5.2015 Polygoni Teatrikool
  66. XXXIV Tallinna Vanalinna Päevade avaetendus E.Aule/ T. Tohver “Meistrimäng”, 30.5.2015 Polygon Teater ja Teatrikool
  67. J.Tätte “Palju õnne argipäevaks!” 31.7.2015 Polygon Teater
  68. K. Vonnegut “Õnne sünnipäevaks, Wanda June!” 27.11.2015 Polygon Teater esietendus 
  69. A. Ervald “Ainult valge maailm” 4.12.2015 Polygon Teater
  70. J.Tätte “Sild” 18.03.2016 Polygoni Teatrikool
  71. E. Ionesco “Kiilaspäine lauljatar” Polygoni Teatrikooli 30+, esietendus 11.mai 2017 Polygoni Noblessneri Teatrisadamas
  72. L. Hübner “Creeps” 17.mai 2017, Polygoni Teatrikooli Teatriklass, Polygoni Noblessneri Teatrisadamas
  73. M. Mayenburg “Perplex”, 27.aprill 2017, Polygon Teater, Polygoni Noblessneri Teatrisadamas
  74. A. Vallik- P. Jaaks- T. Tohver “Kõik Normaalsed Inimesed (KNI)” 15. november 2017, Polygon Teater ja Teatrikool, Vaba Laval
Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 6 kuud tagasi
Top