liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 98 tegevliiget.

Rein Agur

Sündinud: 25.11.1935 ELL liige alates: 28.11.1992
Photo of Rein Agur

Biograafiline info

Haridus:
1963 Leningradi Riiklik Teatri-, Muusika- ja Kinematograafiainstituut, nukunäitleja eriala

Töökohad:
1963-1966 Eesti NSV Riiklik Nukuteater, lavastaja assistent
1966-1981  Eesti NSV Riiklik Nukuteater, lavastaja
1981-1992 Eesti Riiklik Nukuteater, peanäitejuht
1992-1994 Eesti Riiklik Nukuteater, lavastaja
1994 vabakutseline
2002 EMA Kõrgema Lavakunstikooli magistrantuuri õppejõud, dotsent

Lavastused:

  1. Oskar Liigand, “Pardike Tuttpütt”    1963 N
  2. Selma Lagerlöf, Rein Agur, “Nils Holgersson”    1964 N
  3. G. Januszewska / J. W. Wilkowski, “Tiigripoiss Peetrike”    1965 N
  4. Juhan Kangilaski, “Neli meistrit”    1965 N
  5. Aleksandr Bruštein, “Pöial-Liisi ja Pääsuke”    1966 N
  6. Rein Agur / Ester Purje, “Näärikontsert”    1966 N
  7. Oskar Liigand, “Mõmmik”    1967 N
  8. Juhan Kangilaski, “Pöörane päev”    1967 N
  9. Sergei Prokofjev / G. Sapgir, “Mis on hea ja mis on paha?”    1968 N
  10. Atanas Pavlov, “Majake ratastel”    1968 N
  11. G. Tsapgir / G. Tsõferov, “Tahan olla suur”    1968 N
  12. Ardi Liives, “Minu armas kriitik”    1968 R
  13. Aleksei Tolstoi / Rein Agur, “Kuldvõtmeke”    1969 N
  14. M. Tadea, “Salapolitseinik Käpp”    1969 N (õppestuudio)
  15. Arthur Milne / Rein Agur, “Karupoeg Puhh”    1969 V
  16. Kim Meškov, “Muinasjutt hiirepojast”    1970 N
  17. Oskar Liigand, “Lugu sepast”    1970 N
  18. Raimond Kaugver, “Oma saar”    1970 R
  19. Juhan Kangilaski, “Kaval-Ants ja Vanapagan”    1971 N
  20. Juhan Kangilaski, “Kool”    1971 N
  21. Rein Agur / Ester Purje, “Nukkude võistluskontsert”    1971 N
  22. Oskar Liigand, “Pikse pasun”    1971 N
  23. Rein Agur / Ester Purje”, “Nukunäärid”    1971 N
  24. Oskar Liigand, “Pöörased näärid”    1971 N
  25. Ernst Peterson-Särgava, “Ennemuistsed jutud”    1971 N
  26. Reet Reiljan, “Pille, Pöps, Pländerman ja teised”    1972 N
  27. Jefim Tšepovetski, “Piuks, Mäuks ja tädi Marie”    1972 N
  28. Helle Laas / Rein Agur, “Kontsert”    1972 N
  29. Iko Maran, “Päevakoer, kes tahtis lennata”    1972 N
  30. Mati Unt / Rein Agur, “Punamütsike”    1973 N
  31. Grigorius Kanovičius, “Ei tunnista end süüdi” (“Tuli hõlma all”)    1973 R
  32. Helle Laas, “Nukukontsert”    1973 N
  33. Rein Agur, “Pilla, palla pillerkaar”    1973 N
  34. Iko Maran / Harri Otsa, “Heinaritsikas, kellele meeldis naljatleda”    1973 N
  35. Iko Maran, “Hirmuotsija”    1974 E
  36. Tove Jansson, Juhan Saar, “Muumimuinasjutt”    1974 N
  37. Kim Meškov, “Rõõm rohelisest laulust”    1974 N
  38. Zygmunt Zeydler Zborowski, “Kõiges on süüdi sardiinid”    1975 R
  39. Friedebert Tuglas / Rein Agur, “Väike Illimar”    1975 N
  40. Juhan Saar, “Kuldne muinasjutt”    1975 N (õppestuudio)
  41. Tove Jansson, Juhan Saar, “Pöörane muumisuvi”    1975 N
  42. Lesja Ukrainka, “Metsalaul”    1976 NT
  43. Raimo Kangro, “Ooperimäng”    1976 ETV
  44. Vlasta Pospišilová, “Printsess ja Kaja”    1976 N
  45. Iko Maran, “Küll ma olen ikka hea”    1976 N
  46. Kim Meškov, “Muinasjutt Hiirepojast”    1977 N
  47. George Bernard Shaw, “Pygmalion”    1977 NT
  48. Tove Jansson, Juhan Saar, “Muumimuinasjutt”    1977 N
  49. Mati Unt / Rein Agur, “Punamütsike”    1977 Magdeburgi Nukuteater, Saksa DV
  50. Priit Pedajas, “Hingekell”    1978 N
  51. Anton Hansen Tammsaare / Rein Agur, “Inimese jälgedes”    1978 N
  52. Sergei Prokofjev, “Petja ja Hunt”    1978 N
  53. Mati Unt, “Gulliver ja Gulliver”    1979 N
  54. Ernst Peterson-Särgava, “Reinuvader Rebase lood”    1979 N
  55. Leelo Tungal, “Tuhkatriinu”    1979 N
  56. Jefim Tšepovetski, “Piuks, Mäuks ja tädi Marie”    1979 Lahti Nukuteater, Soome
  57. Sergei Prokofjev, “Petja ja Hunt”    1980 Murmanski Nukuteater
  58. Nukukontsert “Jux-bux-pupepidu”     1980 N
  59. Tauno Yliruusi, “Kadunud aabitsa saladus”    1980 N
  60. Leelo Tungal / Raimo Kangro, “Saabastega Kass”    1981 N
  61. Mati Unt / Joel Sang, “Ja ahne naine”    1981 Tallinna Linnahallis
  62. Eesti rahvaluule etendus “Karjapoiss on kuningas”    1981 N
  63. Rada Moskova, “Kuhu jooksed, varsake?“    1981 Leningradi Riiklik Nukuteater “Skazka”
  64. Vladislav Koržets, “Näärid”    1981 N
  65. Petras Cvirka, “Tuhkurhobuse saatus”    1982 N
  66. Yrjö Kokko / Joel Sang, “Pessi ja Illuusia”    1982 N
  67. Jakob ja Wilhelm Grimm / Piret Sikkel, “Okasroosike”    1982 N
  68. Harri Jõgisalu, “Näärisõit”    1982 N
  69. René Pillot, “Meie majas”    1983 N
  70. William Shakespeare, “Romeo ja Julia”    1983 Vaasa Nukuteater “Peukalopotti”, Soome
  71. Valeri Petrov, “Valge muinasjutt”    1984 N
  72. Mihhail Gindin / Vladimir Sinakevitš, “Nagu kass ja koer”    1984 N
  73. William Shakespeare, “Romeo ja Julia”    1984 N
  74. Juhan Saar, “Kuldne muinasjutt”    1985 Magdeburgi Nukuteater, Saksa DV
  75. William Shakespeare, “Suveöö unenägu”    1985 N
  76. Rein Agur, “Olgu jääv meile päike!”    1985 N
  77. Friedebert Tuglas / Rein Agur, “Toome helbed”    1986 N
  78. Mati Unt, “Gulliver ja Gulliver”    1987 N
  79. Mihkel Tiks, “Mägramäng”    1987 N
  80. William Shakespeare, “Suveöö unenägu”    1987 Tšeljabinski Nukuteater
  81. Jakob ja Wilhelm Grimm / Piret Sikkel, “Okasroosike”    1988 Tārgovište Nukuteater, Bulgaaria
  82. Valeri Petrov, “Lumemuinasjutt”    1988 N
  83. Leelo Tungal, “Tuhkatriinu”    1988 N
  84. Josef Julius Wecksel, “Daniel Hjort”    1988 Turu Kunsti- ja Informaatika Kool, Soome
  85. Friedrich Dürrenmatt, “Herakles ja Augeiase tall”    1989 N (TRK Lavakunstikateedri XIV lend)
  86. Franz Kafka / Arnold Schönberg, “Alasti inimene” (Viktor Lanbergi monoetendus)    1989 N
  87. Rein Agur / Anu Presjärv, “Jõuluetendus”    1989 N
  88. Friedebert Tuglas / Rein Agur, “Väike Illimar”    1990 N
  89. August Kitzberg, “Punga Mart ja Uba-Kaarel”    1990 N
  90. Vlasta Pospišilová, “Printsess ja Kaja”    1991 N
  91. Leelo Tungal, “Jõulud Betlemas”    1991 N
  92. Aleksander Popescu, “Päikesekiir”    1992 N
  93. Franz Xaver Kroetz, “Soovikontsert” (Viktor Lanbergi monoetendus)    1992 N
  94. Ardi Liives, “Pauka ja teised loomad”    1993 N
  95. William Shakespeare, “Torm”    1993 Turu Kunsti- ja Informaatika Kool, Soome
  96. René Pillot, “Meie majas”    1993 Russe Riiklik Nukuteater, Bulgaaria
  97. Yrjö Kokko, “Pessi ja Illuusia”    1993 Nukuteater “Tiuku” Rauma, Soome
  98. Hans Christian Andersen, “Ööbik” (Doris Kareva töötlus), Voltaire’i, Anton Hansen Tammsaare, William Shakespeare’i, Pablo Neruda tekstid, “Toompere pere teatriõhtu”     1993 N
  99. Videofilm “Õpime eesti keelt” (autor Leelo Tungal)    1993 Jüri Tallinna firma tellimus
  100. John Brown, “Oz, maa võlur”    1994 Nukuteater “Tiuku” Rauma, Soome
  101. William Shakespeare, “Suveöö unenägu”    1994 N
  102. Molière, “Naeruväärsed eputised”    1994 TPÜ
  103. Jakob ja Wilhelm Grimm / Rein Agur, “Punamütsike”    1995 Nukuteater “Tiuku” Rauma, Soome
  104. Jakob ja Wilhelm Grimm / Rein Agur, “Uinuv kaunitar”     1995 Tšeljabinski Nukuteater, Venemaa
  105. Jakob ja Wilhelm Grimm / Rein Agur, “Punamütsike”    1995 Tšeljabinski Nukuteater, Venemaa
  106. Jakob ja Wilhelm Grimm / Rein Agur, “Punamütsike”    1995 N
  107. Jakob ja Wilhelm Grimm / Piret Sikkel, “Okasroosike”    1995 Nukuteater “Tiuku” Rauma, Soome
  108. Rein Agur, “Alguse asi” (Janno Põldma, Anton Hansen Tammsaare ja J. W. Goethe tekstidele)    1996 Von Krahli Teater
  109. Rein Agur / Friedebert Tuglas, “Väike Illimar”    1996 Ufaa Riiklik Nukuteater, Baškiiria
  110. Jakob ja Wilhelm Grimm / Rein Agur, “Uinuv kaunitar”     1996 Ufaa Riiklik Nukuteater, Baškiiria
  111. M.J.Eisen, “Kõu ja Pikker”    1998 Tartu Lasteteater
  112. William Shakespeare, “Cymbeline”    1998 VAT Mustpeade majas
  113. William Shakespeare, “Eksituste komöödia”    1998 Obraztsovi-nim Moskva Kesknukuteater, Venemaa
  114. William Shakespeare, “Cymbeline”    1999 Riia Nukuteater
  115. Raimo Kangro / Leelo Tungal, “Ooperimäng”    1999 Eesti Kontsert
  116. William Shakespeare, “Henry V”     2000 VAT teater Mustpeade majas
  117. William Shakespeare, “Henry V”     2001 Teater “Tuuleveski”
  118. Rein Agur / Friedebert Tuglas, “Väike Illimar”    2001 Heino Seljamaa “Teater kohvris”
  119. Programm lauludest    2002 Heino Seljamaa “Teater kohvris”
  120. Mark Twaini ainetel, “Maailma loomine”    2003 Teater “Tuuleveski”, Jõhvi
  121. Mark Twaini ja William Shakespeare’i ainetel, “Loomise rõõm”    2005 Läti Kunstide Akadeemia nukunäitlejate kursise diplomitöö Läti Riiklikus Nukuteatris
  122. Mark Twain / Rein Agur,”Loomise rõõmud” (“Aadama ja Eeva päeviku” ainetel + William Shakespeare’i sonetid)    2005 Riia Kunstiakadeemia IV kursuse diplomilavastus Riia Nukuteatri laval
  123. Sergei Prokofjev, “Petja ja Hunt”    2007 Teater Tuuleveski
  124. Boris Pasternak “Teatrimaania”    2008 Teater Tuuleveski
  125. Mare Sabolotny “Kirjaklambritest vöö”    2010 VAT Teater

 

Kategooriad: ELL liikmed