Liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Raivo Trass

Sündinud: 12.03.1946 ELL liige alates: 20.01.1993
Photo of Raivo Trass

Biograafiline info

Lõpetanud:
1968  Tallinna Riikliku Konservatooriumi näitleja erialal

Töökohad:
1968-1977 Tallinna Riiklik Akadeemiline Draamateater, näitleja
1971-1978 Tallinna Riiklik Konservatoorium, lavakunstikateedri vanemõpetaja
1977-1985 Rakvere Teater, peanäitejuht (a-st 1981 ka direktor)
1981-1985 Rakvere teater, direktor
1985-1992 Eesti Draamateater, lavastaja
1988-1993 Tallinna Pedagoogikaülikool, reþiikateedri vanemõpetaja
1992-1994 Rakvere teater, lavastaja
1994-1997 Tallinna Linnateater, näitleja
1997-2004 “Endla” teater, peanäitejuht
2004-2005 “Endla” teater, lavastaja
2005  vabakutseline

Lavastused:

  1. Enn Mikker, “Monoloogid”    1968 ED
  2. William Gibson, “Kahekesi kiigel”    1970 ED
  3. Minni Nurme / Raivo Trass, “Kui on õnne, siis elame”    1969 ED
  4. Aino Kallas, “Mare ja ta poeg”    1970 ED
  5. Raimond Kaugver, “Rong väljub hommikul”    1971 ED
  6. Jevgeni Svarts, “Alasti kuningas”    1971 ED
  7. Istvan Örkény, “Kassimäng”    1973 ED
  8. Aleksandr Vampilov, “Möödunud suvel Tšulimskis”    1974 ED
  9. Oskar Luts / Raivo Trass, “Nukitsamees”    1974 ED
  10. Oscar Wilde, “Leedi Windermere’i lehvik”    1974 ETV
  11. August Strindberg, “Preili Julie”    1975 ED
  12. Mihhail Roðtðin, “Ešelon”    1975 ED
  13. Raivo Trass, “Reinuvader Rebane”    1976 ED
  14. Gerhart Hauptmann, “Michael Kramer”    1976 ETV
  15. Anton Hansen Tammsaare / Raivo Trass, “Kõrboja peremees”    1977 ED
  16. Raivo Trass / Teet Hanschmidt, “Teatrimaagia”    1977 R
  17. Jüri Tuulik, “Luigetapjad”    1977 R
  18. Raivo Trass, “Näärivana-Punanina”    1977 R
  19. Anton Hansen Tammsaare, “Vanad ja noored”    1978 R
  20. Stanislav Stratijev, “Uus pintsak” (“Veluurpintsak”)    1978 R
  21. Raimond Kaugver, “Kui hullusti, siis uuesti”    1978 R
  22. Juhan Liiv / Raivo Trass, “Kui seda metsa ees ei oleks…”    1979 R
  23. Tiit Kändler, “Perekond Mungurid”    1978 – 79 ETV
  24. Jüri Tuulik “Pulmad Abruka moodi”    1979 R
  25. August Strindberg “Isa”    1980 R
  26. Albert Uustulnd “Naistele mehed, meestele meri”    1980 R
  27. Aleksandr Gelman, “Meie, allakirjutanud”    1980 R
  28. Anton Hansen Tammsaare / Raivo Trass “Mäetaguse vanad”    1980 R A. H. Tammsaare muuseumis Järvamaal
  29. Kalju Saaber “ Virumaa leib” vabaõhulavastus Rakvere Vallimäel (teine lavastus, kui teatris) 1980 R
  30. Kalju Saaber “Virumaa leib”    1980 R
  31. Mait Metsanurk / Raivo Trass, “Taavet Soovere elu”    1981 R
  32. Vladimir Sinakevitš “Ametialased suhted”    1981 ETV
  33. Veijo Meri / Indrek Kaber / Raivo Trass, “Suvisteöö kevadlõkete põledes”    1981 R
  34. Eno Raud / Raivo Trass, “Keskpäev”    1981 – 82 ETf
  35. Fjodor Naftuljev, “Võlusõna”    1981 R
  36. Juhan Smuul / Raivo Trass, “Sõgedad”    1982 R
  37. Pierre Carlet de Chamblain de Marivaux, “Armastuse ja juhuse mäng”    1982 R
  38. Heino Väli / Raivo Trass, “Rajad soos”    1982 Jerevani Noorsooteater, Armeenia
  39. Jaan Kross / Paul-Eerik Rummo, “Rakvere romanss”    1982 R
  40. Imbi Herm, “Nääriöö see imeline”    1982 R
  41. Valentin Rasputin, “Ela ja mäleta”    1983 ED
  42. Peter Hacks, “Jutuajamine härra Steini majas”    1983 ED
  43. Lydia Koidula, “Saaremaa onupoeg”    1983 R
  44. Jaan Kross / Raivo Trass, “Michelsoni immatrikuleerimine”    1983 R
  45. William Shakespeare, “Kuningas Richard Teine”    1983 R
  46. Ülo Tuulik / Raivo Trass, “Oh meid, mere terida”    1984 R
  47. Heljo Mänd, “Hõbejänesed”    1984 ED
  48. Ivan Turgenev / Raivo Trass, “Isad ja pojad”    1985 ED
  49. Clare Booth, “Naised”    1986 ED
  50. Hugo Ader, “Tambu Elle, ma tahan sinuga rääkida”    1986 R
  51. Anton Hansen Tammsaare / Kalle Kurg, “Liigvesi” (“Tõde ja õigus”, I ja V osa)    1986 ED
  52. Oskar Luts, “Paunvere”    1986 ED
  53. Hugo Raudsepp, “Mikumärdi”    1987 Kotka Linnateater, Soome
  54. Willy Russell, “Rita koolitus”    1987 ED
  55. Mats Traat, “Harala elulood”    1988 ETV
  56. Aarne Biin, “Selles kindlas kivimajas”    1988 R
  57. Jaan Undusk / Raivo Trass, “Äkki juhtub midagi”    1988 ETV
  58. Ardi Liives, “Missioon”    1989 ETV
  59. Athol Fugard, “Teekond Mekasse”    1989 ED
  60. Robert Lamoureux, “Saatan inimese nahas”    1989 ED
  61. Hugo Ader, “Kükloop”    1989 ED
  62. Valev Uibopuu / Hendrik Lindepuu, “Keegi ei kuule meid”    1990 R
  63. Hugo Raudsepp, “Mikumärdi”    1990 ED
  64. Heljo Mänd / Illar Mõttus, “Üksteisest läbi ja mööda”    1991 ETV
  65. Edmund Rostand, “Romantikud”    1991 ED
  66. Anton Hansen Tammsaare / Illar Mõttus, “Jumalaga, Vargamäe”    1991 R A. H. Tammsaare muuseumis Järvamaal
  67. Anton Hansen Tammsaare / Andres Särev, “Abielu ja õnn” (“Tõde ja õigus”, IV osa)    1992 R
  68. “Kodulinna songid” I    1992 R
  69. “Kodulinna songid” II    1992 R
  70. Illar Mõttus, “Isamaa ilu hoieldes”    1992 R
  71. Luulekava “Kõik on kallid”    1992 Haljala Luulekabaree
  72. Juhan Jaik / Illar Mõttus, “Kaarnakivi ehk Barbie ja kollid”    1992 R
  73. Henrik Visnapuu, “Meie küla poisid”    1993 R
  74. Anton Hansen Tammsaare / Illar Mõttus, “Nirraki nirrak” (“Kaks paari ja üksainus”)    1993 R
  75. Lydia Koidula, “Maret ja Miina ehk Kosjaviinad”    1993 R
  76. Alfred de Musset, “Armastusega ei vallatleta”    1994 N (TPÜ kultuuriteaduskonna õppelava)
  77. Anton Hansen Tammsaare / Illar Mõttus, “Kaks paari ja üksainus”    1995 L
  78. Margarita Garpe, “Kõik need päevad ja ööd”    1995 E
  79. Tony Roper, “Pesumaja lood ja laulud”    1996 E
  80. Michael Baran, “Mutanttüdruk”    1996 E
  81. Ivar Põllu / Mart Velsker, “Mere ääres. Kus?”    1997 E
  82. Juhan Smuul, “Kihnu Jõnn ehk Metskapten”    1997 E
  83. Alan Ayckbourn, “Kallid külalised”    1998 E
  84. Joyce Rayburn, “Mees, kes arvatavasti on…”    1999 E
  85. Kristina Lugn, “Öö on mu õitseaeg” (“Nattorienterare”)    1999 E
  86. Jaan Tätte, “2000 aastat elu Eestimaal ehk Piknik Reiu jõel”    1999 E Paikuse-Reiu vabaõhulaval
  87. Ivar Põllu, “Lumetaadi juhtum”    1999 E
  88. Jean Cocteau / Francis Poulenc, “Inimese hääl”    2000 E
  89. Toomas Suuman, “Meil aiaäärne tänavas”    2000 E Kurgja Talumuuseumis
  90. Jaan Tätte, “2001 aastat elu Eestimaal ehk Piknik Reiu jõel”    2000 E Paikuse-Reiu vabaõhulaval
  91. Ivar Põllu, “Unimütsid”    2000 E
  92. Anton Hansen Tammsaare / Peeter Tammearu, “Elu ja armastus”    2000 ETV
  93. Ivar Põllu, “Suur seiklus”    2000 E
  94. Mihkel Tiks, “Muulane ja kohtlane ehk Hullu lehma tõbi”    2001
  95. Anton Hansen Tammsaare / Peeter Tammearu, “Kõrboja peremees”    2001 R
  96. Anton Hansen Tammsaare / Peeter Tammearu, “Põrgupõhja uus Vanapagan”    2002 E
  97. Teuvo Pakkala / Oskar Merikanto, “Parvepoisid”    2002 E Paikuse-Reiu vabaõhulaval
  98. David Hare / Arthur Schnitzler, “Blue room”    2002 E
  99. Illar Mõttus, “Õitsengu likvideerimine”    2003 E
  100. Eduard Bornhöhe / Triin Sinissaar, “Tasuja”    2003 E Paikuse-Reiu vabaõhulaval
  101. Noël Coward, “Kordusabielu”    2004 E
  102. Arni Ibsen, “Forever”    2004 Venemaa Akad. Noorsooteater
  103. S.Kivisildnik, “Teine päike vasakult”    2004 E Pärnu vallikäärus
  104. Üldlaulupidu XXIV, 2004 Tallinna laululaval
  105. Hans Christian Andersen / Ingo Normet, “Muinasjutt Pöial-Liisist”    2005 E
  106. Triin Sinissaar, “Soolaev”    2005 Pärimusteater “Loomine” Soontagana maalinnuses
  107. Lauri Vahtre, “Kalevite maa”    2006 projekt kooliõpilastega Linnahalli Jäähalli katusel
  108. Paul Barz, “Võimalik kohtumine”    2007 Muhu saarel Pädaste mõisa aias
  109. Jaan Kaplinski, “Mereröövel vastu tahtmist”    2007 Kuressaare LT Maasi linnuses
  110. Karl Berg, “Teekond valguse riiki”    2007 Padise kloostri sisehoovis
  111. Anton Hansen-Tammsaare, “Ma armastasin sakslast”    2008 Kuressaare Linnateater
  112. Triin Sinissaar “Pärija”    2008 Loomine Otepää linnamäel
  113. Jüri Tuulik „Vares“    2009 Kuressaare Linnateater
  114. UMA PIDO, võrokeelne laulupidu, 2010 Põlva Intsikurmus
  115. Jan Rahman “Unustatud hinged”    2011 Mägise põhuhoidlas Järvamaal
  116. Aadu Hint / Urmas Lennuk “Oma saar”    2011 Kuressaare Linnateater
  117. Loone Ots “Karl Ristikivi põlev lipp”    2012 Juurika talu, Pivarootsi
  118. Toomas Suuman “Viimase öö õigus” 19.09.2014 Rakvere teater
  119. Paul-Eerik Rummo “Taevast sajab kõikseaeg kive” 31.03.2016 VAT-teater
  120. Andrus Kivirähk/ Urmas Lennuk “Maailma otsas” 16.06.2016 Rakvere Teater
  121. Urmas Lennuk “Paljasjalgne Debora” 14.11.2016 Kuressaare Linnateater
  122.  Donald Tomberg “Gravitatsioon” 4.03.2017 Rakvere Teater

 

Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 11 kuud tagasi
Top