liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 98 tegevliiget.

Raivo Adlas

Tähtpäev: 31.01.1940 ELL liige alates: 28.10.1992
Photo of Raivo Adlas

Biograafiline info

Haridus:
1964-1964 EPA agronoomiateaduskond, mullanduse eriala
1965-1965 ETÜ Vanemuise lavakunstistuudio, näitleja eriala
1986-1989 Georgi Tovstonogovi režiilaboratoorium

Töökohad:
1968-1991 “Vanemuine”, näitleja ja lavastaja
1980 Elleri-nim Muusikakool, näitlejameisterlikkuse õppejõud
1990-1993 Tartu Rahvakultuurikeskus “Sinimandria”, teatrijuht
1993-1995 “Endla”, näitleja
1993 teatrimänguselts “Kaelapuu”, kunstiline juht
1994 “Vanemuine”, näitleja
1995-1999 Tartu X Gümnaasiumi teatriklassi õppejõud

Lavastused:

  1. Jevgeni Švarts, “Punamütsike”    1982 V
  2. Semjon Zlotnikov, “Tuli mees naise juurde”    1983 V
  3. Andres Lill, “Jaan Vaarandi 99 päeva”    1984 V
  4. Oskar Luts / Raivo Adlas, “Suvi”     1984 V
  5. Eno Raud, “Pusapratipundara printsi kingitus”    1985 V
  6. Genrich Rjabkin, “Selles tüdrukus midagi on”     1986 V
  7. Henrik Lindepuu, “Tol kevadel Tartus”    1986 V
  8. Tšõngõz Ajtmatov / Vladimir Spessivtsev / Jan Vedral, “Ja sajandist on pikem päev”     Stibori nim Riiklik Teater Olomoucis, Tšehhi
  9. Vladimir Majakovski, “Müsteerium-buff”    1987 V
  10. Hendrik Lindepuu, “Kes teda hoida saab?”    1988 V
  11. Mark Galesnik, “Hull”    1988 V
  12. Michel Tremblay, “Igavesti sinu, Marie-Lou”     1989 Stuudioteater
  13. Ilmar Külvet, “Menning”    1990 V
  14. Jaan Metua, “Tornikomitee”     1991
  15. Slawomir Mrožek, “Leping”    1991
  16. Kahlil Gibran, “Prohvet”    1991
  17. Enn Vaigur, “Maasikakorjajad”    1992
  18. Michel Tremblay, “Igavesti sinu, Marie-Lou”    1992 E
  19. Gerhard Hauptmann, “Rotid”     1993 E
  20. Anton Hansen Tammsaare / Raivo Adlas, “Armastuse võimalikkusest Vargamäel”    1993 E
  21. Astrid Reinla, “Nii nad tapsid”    1994 E
  22. Raivo Adlas, “Usutluste tund Rüütli tänavas”    1994 E
  23. Jean Anouilh, “Orkester”    1995 V
  24. Madis Kõiv, “Tali”     1996 V
  25. Oskar Luts / Raivo Adlas, “Sel kevadel Paunveres”    1997 Palamuse näitetrupp
  26. Oskar Luts / Raivo Adlas, “”Kevade” lavastamine…”    1998 Palamuse näitetrupp
  27. Oskar Luts / Raivo Adlas, “Oli kevad, suvi, sügis, talv”    1999 Rahvusvaheline harrastusteatrite projekt Palamusel
  28. Raivo Adlas, “Kolm munka” (Palamuse 765. aastapäevaks)    1999 Palamuse harrastusteater
  29. Arto Paasilinna / Raivo Adlas, “Ulguv mölder”    2000 Palamuse harrastusteater
  30. Ain Kalmus / Raivo Adlas, “Juudas”    2001 Palamuse harrastusteater
  31. Raivo Adlas, “Peipsi peal” (Kallaste ajaloost)    2001 Palamuse harrastusteater Peipsi ääres
  32. Mart Raud, “Suveöö ilmsi”    2002 Palamuse harrastusteater
  33. Aapo Ilves, “Ööpik Võhandu kaldalt”    2002 Palamuse ja Võru harrastusnäitlejad Räpina paisjärve ääres
  34. Hugo Raudsepp, “Roosad prillid”    2003 Sinilinnu suveteater L. Hanseni majamuuseumi aias
  35. Oskar Luts / Raivo Adlas, “Tagahoovis”    2004 Palamuse Amatöörnäitlejate Selts Palamusel, Rehe-Möldri aida õues
  36. Jarles Bukowski / Arvo Valton, “Vajatakse naist”    2005 Ed. Vilde teatri tubateater (Pepleri 27)
  37. Jüri Kaldmaa, “Külalitsemaja”    2005 Sinilinnu Suveteater Leopold Hanseni majamuuseumi õuel Elvas
  38. Aapo Ilves, “Sanna takah tiigi man”    2005 Näitemängu selts Vilde teater Tiigi seltsimaja platsil
  39. Jüri Kaldmaa, “Pommuun”    2006 Elva Sinilinnu suveteater
  40. August Jakobson / Raivo Adlas, “Vaesed ja patused” (“Vaeste patuste alev” ainetel) 200    2006 Vilde Teater Tartu raudteejaamas
  41. Veiko Märka, “Sabani sõlmes Luts”    2006 5-e isetegevusgrupi ühislavastus Palamusel
  42. Vassili Sigarev, “Gupi” eesti ja vene keeles    2006 Vilde Teater
  43. Oskar Luts, “Vaikne nurgake”    2007 Lutsu Maja-muuseumi aias
  44. Jaan Rahman, “Jõujaam” – Leevaku hüdroelektrijaama 60.a. juubeliks    2007 Leevakul
  45. Madis Kõiv, “Tali” (O. Lutsu 120. sünniaastapäevaks)    2007 Palamuse amatöörteatris
  46. Urmas Sisask, kantaat “Vastlad”     2008 Eesti Haridusministeeriumi saalis
  47. Hugo Raudsepp, “Viimane Eurooplane”    2008 Vilde Teater
  48. Hugo Raudsepp, “Viimane Eurooplane”    2008 Sinilinnu suveteater Elvas
  49. Hugo Raudsepa ainetel 125. sünniaastapäevaks, “Roosade prillidega Ameerika Kristus ja vedelvorstist viimne eurooplane Mikumärdi 2″    2008 Tabivere Huvikeskus
  50. Lelda Stumbre ainetel, “Jõeke”    2009 Vilde Teater
  51. Veiko Märka „Tabamata pisuhänd“    2009 Vilde Teater
  52. Arvo Valton “Kahekõne kohvikus”    2009 Vilde Teater
  53. Maimu Berg “Euroopasse! Euroopasse!”    2010 Vilde Teater
  54. Anton Tšehhov “Onu Vanja”    2011 Vilde Teater
  55. Kadri Pettai “Otto” 2011 Tabivere Harrastusteater
  56. Oskar Luts “Soo” 2012 Palamuse Amatöörteater
  57. Hugo Raudsepp “Kadunud perekonnaisa” 2012 Elva Harrastusteater
  58. Andrus Kivirähk “Adolf Rühka lühike elu” 2013 Maarja-Magdaleena Külateater
  59. Ain Kaalepi loomingu põhjal ” Külalised” 2013 Sinilinnu Suveteater (Elva)
  60. Semjon Zlotnikov “Tuli mees naise juurde” 2014 Vilde teater
Kategooriad: ELL liikmed