Liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Peeter Volkonski

Sündinud: 12.09.1954 ELL liige alates: 28.10.1992
Photo of Peeter Volkonski

Biograafiline info

Haridus:
1976 Tallinna Riiklik Konservatoorium, näitleja ja lavastaja eriala

Töökohad:
1976-1980 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, näitleja
1980-1984 “Vanalinnastuudio”, näitleja
1984-1986 Tallinna Puhkeparkide Direktsiooni mänguautomaatide sektori vaneminsener
1986-1991 “Vanemuine”, näitleja
1991-1993 Eesti Instituut, referent
1993-1995 vabakutseline
1995-1996 Nädalaleht “Kroonika”, Tartu toimetus, toimetaja
1996  vabakutseline
1998 Viljandi Kultuurikolledþ, õppejõud (võrdlev kultuurilugu muusikas)

Lavastused:

  1. Peeter Volkonski, “Kuidas teha lund”    1976 NT
  2. Friedebert Tuglas / Peeter Volkonski, “Jumala saar”    1977 NT
  3. Maciej Zenon Bordowicz, “Non-stop”    1977 NT
  4. “Asteekide luule”    1977 ETV
  5. “Afanassi Feti luule”    1977 ETV
  6. Helvi Jürisson, “Edudant ja Franzimor” (“Nõiapoiste seiklused“)    1979 NT
  7. Peeter Volkonski, kompositsioon eesti luulest “Maailm õõtsub ühtejärge”    1981 Vst
  8. Jüri Karindi, “Vahva rätsep”    1984 Vst
  9. Heino Jürisalu, “Püha Susanna”    1986 V
  10. Juhan Kunder, “Kroonu onu”    1987 R
  11. Peeter Volkonski, “Päkapikkude kool”    1987 V
  12. Aleksandr Ostrovski, “Igal lollil oma lõbu” (“Pärast tarku palju…“)    1988 V
  13. Mohan Rakeð, “Mõrased”    1988 V
  14. Murray Schisgal, “Tiiger”; Peter Shaffer, “Eluvaled”    1989 V
  15. Ardi Liives, “Jumal vikerkaarel ehk Jeanne d’Arc”    1989 eriprojekt Tallinna Linnahallis
  16. Engelbert Humperdinck, “Hansuke ja Greteke”    1990 V
  17. Valter Ojakäär / Ardi Liives, “Winnetou”    1991 V
  18. Jerome Kern / Oscar Hammerstein II, “Teatrilaev”    1992 E
  19. Alesandra Striggio, “Il cicalemento della donna al bucato”    1993 Kunstiülikooli kammerkoor
  20. Salongiõhtu “Lõpetamata romanss”    1996 V
  21. Aleksandr Ostrovski, “Kuum süda”    2000 U
  22. Marie Jones, “Kivid taskus”    2003 R
  23. Timo Steiner “Kosjas” (lühiooper), René Eespere “Gurmaanid” (lühiooper)    2004 RO Est
  24. “Bluusivennad” (John Landise filmi “Blues Brothers” järgi)    2006 Komöödiateater Vene kultuurikeskuses jm.
  25. Ray ja Michael Cooney, “Pahad poisid”    2006 Komöödiateater vabas õhus
  26. Horacio Ferrer / Astor Piazzolla, “Maria de Buenos Aires”    2006 Pirita kloostris (Birgitta festivalil)
  27. Minna Piir, “Jutt jumala õige”    2007 Tartus, Athena keskuses
  28. Michael Pertwee / John Chapman „Spioon venemaalt“    2009 Komöödiateater
  29. Vahur-Paul Põldma “Simo-Karli peaasi on pea asi”    2010 Uus Vana Teater
  30. Peep Pedmanson “Avameelselt abielust”    2010 Kommödiateater
  31. Peeter Volkonski “Asjad”    2011 Cabaret Rhizome
  32. Miranda July “Õde”    2012 Cabaret Rhizome
  33. “Kangelased” 07.11.2016 Must Kast
Kategooriad: ELL liikmed
Top