liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Mai -Ester Murdmaa

Sündinud: 31.03.1938 ELL liige alates: 20.01.1993
Photo of Mai -Ester Murdmaa

Biograafiline info

Haridus:

1959-1960 Tartu Riiklik Ülikool, ajalugu
1956 Tallinna Riiklik Koreograafiakool, balletitantsija eriala
1964 GITIS, ballettmeistri eriala (juhendaja R. Zahharov)

Töökohad:

1956-1959 “Estonia”, balletitantsija
1964-1973 “Estonia”, ballettmeister
1974-2002 “Estonia”, peaballettmeister
2002 vabakutseline

Lavastused:

  1. Eino Tamberg, “Ballett-sümfoonia”    1963 Est
  2. Eino Tamberg, “Poiss ja liblikas”    1964 Est
  3. Manuel de Falla, “Suur võlur – armastus”    1964 Est
  4. Sergei Prokofjev, “Tuhkatriinu”    1965 Est
  5. Samuel Barber, “Medeia” ; Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1966 Est
  6. Léo Delibes, “Coppélia”    1967 Est
  7. Béla Bartók, “Võlumandariin”; George Gershwin, “Ameeriklane Pariisis”; Joseph Haydn, “Barokkvariatsioonid”    1968 Est
  8. Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1969 NSVL Riiklik Koreograafiline Kontsertansambel “Noor Ballett”
  9. Pjotr Tšaikovski, “Uinuv kaunitar”    1969 Est
  10. Eino Tamberg, “Poiss ja liblikas”    1970 Est
  11. Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë” Johann Sebastian Bach, “Brandenburgi kontsert nr 2″    1970 Vene Riiklik kontsertansambel “Noor ballett”
  12. Sergei Prokofjev, “Romeo ja Julia”    1971 Est
  13. Eino Tamberg, “Joanna Tentata”    1971 Est
  14. “Tiit Härm tantsib XVII, XVIII ja XX saj muusikat”: Antonio Vivaldi, “Sonaat tšellole ja tšembalole si-bemoll maž.”; Jean Kritel Tolar, “Balletto”; Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”; Sergei Prokofjev, “Het”    1972 Est
  15. Kontsertetendus “Inimene, loodus, kodumaa”; II osa: Veljo Tormis, “Luigelend”    1972 Est
  16. Jean Sibelius, “Toonela luik” ja “Lemminkäinen ja Saarepiiga”    1973 Soome TV
  17. “Labürint”: Johann Sebastian Bach, “Jõuluoratoorium” ja “Brandenburgi kontsert nr 2″; Arvo Pärt, “Labürint”; Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”    1973 Est
  18. Eino Tamberg, “Joanna tentata”    1973 Soome TV
  19. Mai Murdmaa / Virve Aruoja, “Ooperiball”    1974 Tf
  20. Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”; Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1974 Leningradi Kirovi-nim Ooperi- ja Balletiteater
  21. “Aastaajad”: Antonio Vivaldi, “Aastaajad” Ludwig van Beethoven, “Prometheus”     1976 Est
  22. “Vormide sünd”: Johann Sebastian Bach, “Adagio” Antonio Vivaldi, “Aastaajad” Jean Kritel Tolar, “Balletto” Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg” Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1976 Pécsi Ballett, Ungari
  23. Arvo Pärt, “Kirgastumine”    1976 Leningradi Väike Ooperi- ja Balletiteater
  24. Sergei Prokofjev, “Romeo ja Julia”    1977 Est
  25. “Kammerballett”: Fryderyk Chopin, “Varjundid” Arvo Pärt, “Kirgastumine”     1977 Est
  26. Béla Bartók, “Võlumandariin”    1977 Leningradi Balletiansambe
  27. Lepo Sumera / Mai Murdmaa, “Anselmi lugu”    1978 Est
  28. Fryderyk Chopin, “Etudies”    1978 City Centre (Broadway), New York
  29. Igor Stravinski, “Orpheus”    1979 Est
  30. Fryderyk Chopin, “Varjundid”; Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1979 T. Ševtšenko nim Ooperi- ja Balletiteater, Ukraina
  31. Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”    1979 Läti NSV Ooperi- ja Balletiteater
  32. Veljo Tormis / Mai Murdmaa, “Eesti ballaadid”    1980 Est
  33. Samuel Barber, “Medeia”    1980 ETf
  34. Manuel de Falla, “Suur võlur –armastus”    1980 Odessa Ooperi- ja Balletiteater
  35. Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”    1980 ETf
  36. Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”    1980 Almatõ ansamblis “Noor ballett” Kasahhi NSV
  37. Mai Murdmaa, “Tantsib Tamara Soone”    1980 ETf
  38. Fryderyk Chopin, “Varjundid”    1978 New Yorgi City Centre
  39. Eino Tamberg / Mai Murdmaa, “Joanna tentata”    1979 Est
  40. Igor Stravinski, “Tulilind”    1982 Est
  41. “Juta Lehiste loominguline õhtu”: Manuel de Falla, “Suur võlur –armastus”, Luciano Berio, “Naine”     1983 Est
  42. Eino Tamberg, “Lend”    1983 Est
  43. Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1983 Moskva Klassikaline Ballett
  44. Fryderyk Chopin, “Varjundid”    1983 Leningradi Kirovi-nim Ooperi- ja Balletiteater
  45. Heitor Villa-Lobos, “Meditatsioon”    1984 Est
  46. Eduard Lazarev, “Meister ja Margarita”    1985 Est
  47. “Kirgastumine”: Heitor Villa-Lobos, “Maa hingus”, Gustav Mahler, “Hüvastijätt”, Luciano Berio, “Naine”     1985 V
  48. “Monoloogid”: Luciano Berio, “Naine”, Gustav Mahler, “Hüvastijätt”, Kuldar Sink, “Karje ja vaikus”     1986 Est
  49. Eduard Lazarev, “Meister ja Margarita”    1986 Leningradi Väike Ooperi- ja Balletiteater
  50. Pjotr Tšaikovski, “Pähklipureja”    1987 Est
  51. Kuldar Sink / Mai Murdmaa, “Surma ja sünni laulud”    1988 Est
  52. Arto Paasilinna / Mai Murdmaa, “Ulguv mölder”    1988 E
  53. “Nostalgia”: Eduard Tubin, “Nostalgia”, Arvo Pärt, “Kirgastumine”, Béla Bartók, “Võlumandariin”    1989 Est
  54. Kuldar Sink / Mai Murdmaa, “Maarjamaa lunastus”    1990 Est
  55. Kuldar Sink, “Karje ja vaikus” (“Cry and Silence”)    1990 Denver Colorado Ballet, USA
  56. Pjotr Tšaikovski, “6. sümfoonia”    1990 Läti Ooperi- ja Balletiteater
  57. Arvo Pärt / Mai Murdmaa, “Kuritöö ja karistus”    1991 Est
  58. Carl Orff / Mai Murdmaa, “Carmina burana”    1991 Frankfurdi Festivalil
  59. Fryderyk Chopin, “Etüüdid”; Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”; Luciano Berio, “Naine”; Gustav Mahler, “Hüvastijätt”    1992 Novosibirski Ooperi- ja Balletiteater
  60. “Lühiballettide õhtu”: Joseph Haydn, “Väike sümfoonia”, Béla Bartók, “Võlumandariin”    1992 Est
  61. Christoph Willibald Gluck / Karlheinz Stockhausen, “Don Juani mäng”    1992 Est
  62. Arthur Honegger, “Tšellosonaat”    1992 Indianapolis Ballet Company, USA
  63. Arvo Pärt / Mai Murdmaa, “Kuritöö ja karistus” ( I v monoloog), Luciano Berio, “Naine”,Fryderyk Chopin, “Noktürn”    1992 Dance Workshop Theatre, New York
  64. Carl Orff / Mai Murdmaa, “Carmina burana”; “Catulli carmina”    1993 Est
  65. Carl Orff, “Catulli carmina”    1993 Läti R Ooperi- ja Balletiteater
  66. “Credo”: Krzysztof Penderecki / Mai Murdmaa, “Kaotatud paradiis”, Johann Sebastian Bach / Mai Murdmaa, “Maria Magdalena”    1994 Est
  67. Sergei Prokofjev / Mai Murdmaa, “Tuhkatriinu”    1995 Est
  68. Arvo Pärt / Mai Murdmaa, “Tabula rasa”    1995 Florida Ballett
  69. Arvo Pärt / Mai Murdmaa, “Modus”    1996 St. Peterburgi Meesballett
  70. Manuel de Falla, “Suur võlur – armastus”    1996 Est
  71. Manuel de Falla / Mai Murdmaa, “Kolmnurkne kübar”    1996 Est
  72. Maurice Ravel, “Daphnis ja Chloë”    1996 Est
  73. Arvo Pärt, “Illuminatsioon”, Kuldar Sink, “Ave Maria”     1996 St. Peterburgi Noor Ballett
  74. Arvo Pärt / Mai Murdmaa, “Tabula rasa”    1997 Tampa Bay Repertoire Ballet
  75. Sergei Prokofjev, “Kadunud poeg”    1997 Läti Ooperi- ja Balletiteater
  76. Sergei Prokofjev / Mai Murdmaa, “Romeo ja Julia”    1998 Est
  77. Aleksandr Skrjabin / Mai Murdmaa, “Tuleingel”    1998 Est
  78. Fryderyk Chopin, “Etudies”    1998 Tampa Bay Repertoire Ballet
  79. Eduard Tubin / Mai Murdmaa, “Kratt”    1999 Est
  80. Pjotr Tšaikovski, “Pähklipureja”    2000 Est
  81. Sándór Kallós / Mai Murdmaa, “Pulmareis”    2001 Est
  82. Max Frisch / Mai Murdmaa, “Härra Biedermann ja tulesüütajad”    2001 Vst
  83. Sergei Prokofjev, “Romeo and Juliet”    2002 Ballet Internationale, Indianapolis
  84. Gabriel Garcia Márques / Mai Murdmaa / Astor Piazzolla, “Armastuse tango ehk Aegade lõpus” (romaani “Armastus koolera ajal” ainetel)    2002 V
  85. Lewis Carroll / Sandor Kallos,”Alice imedemaal”    2004 V
  86. “Carmina Burana”    2005 Russki Balett Imperial (Novaja Opera) Moskva
  87. HoraceMcCy/Mai Murdmaa/Rainer Jancis/Jaan Toomik(video), “Tantsumaraton”    2005 V
  88. Jean Anouilh / Mai Murdmaa / Sandor Kállos, “Antigone”     2007 ED KUMUs
  89. “Carmina Burana”     2008 Joshkar Ola Ooperi- ja Balletiteater
  90. Mai Murdmaa / Shandor Kallos,”Surmatants”     2009 VD
  91. Euripides “Phaidra”    2010 RO Estonia, Kumu saalis
  92. Dostojevski “Kuritöö ja karistus”    2011 Vene Teater
  93. “Petruška” 2013 RO Estonia
  94. Philip Glass “Lend läbi legendi” 2014 Novaja Opera / Russki Imperski Ballett (Moskva)

 

Kategooriad: ELL liikmed