Liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 98 tegevliiget.

Kalev Kudu

Sündinud: 26.08.1961 ELL liige alates: 19.01.1999
Photo of Kalev Kudu

Biograafiline info

Haridus:

1979-1980 Tallinna Pedagoogiline Instituut, näitejuhtimise eriala
1984-1987 Tartu Riikliku Ülikool, ajakirjanduse eriala
1989 ETÜ “Vanemuise” draamastuudio

Töökohad:

1980-1982 tegutsenud noorte teatrirühmaga “Grupp-80″
1989-2000 Tartu Lasteteater, näitleja ja lavastaja
1992 asutanud ühemehe-teatri “Null-teater”
1999 Tartu Üliõpilasteater, teatrijuht, näitleja ja lavastaja

Lavastused:

  1. André Gide “Halvasti aheldatud Prometheus”, kooliteater 1990
  2. André Gide “Halvasti aheldatud Prometheus”, Jyväskylä üliõpilasteater 1991
  3. Marja-Leena Mikkola “Anni Manninen”, kontsertetendus koolinoortega 1991
  4. Samuel Beckett “Väljavisatu”, “Null-teater” 1992
  5. Juhan Liivi luuleetendus “Mind vaatas ühe lille silm”, “Null-teater” 1992
  6. Henrik Visnapuu luuleetendus “Vaikuses”, “Null-teater” 1992
  7. Samuel Beckett “Lõppmäng”, Tartu Lasteteater 1992
  8. August Strindberg “Surmatants”, Tartu Lasteteater 1994
  9. Eugène Ionesco “Tulevik on munades” I, Tartu Lasteteater 1995
  10. Sławomir Mrožek “Suvepäev / Kohtumine”, Tartu Lasteteater 1995
  11. Samuel Beckett “Homset ei ole”, Vanemuine 1995
  12. Jüri Ehlvest “Hilinenud lend”, Tartu Lasteteater 1995
  13. August Strindberg “Isa”, Võru Rahvateater 1996
  14. Eugène Ionesco “Tulevik on munades” II, Tartu Lasteteater 1996
  15. Charles Dickens “Kilk koldel”, Tartu Lasteteater 1996
  16. Samuel Beckett “Hingus”, “Null-teater” 1996
  17. Vaino Vahing “Suvekool”, Vanemuine 1997
  18. Aapeli / Aldar Talviste ” “Üle linna Vinski”, Tartu Lasteteater 1997
  19. Fjodor Dostojevski / Vaino Vahing / Kalev Kudu “Sortsid”, Tartu Lasteteater 1998
  20. Antti Salo “Kullervo”, Tartu Üliõpilasteater 1999
  21. Georg Büchner “Woyzeck”, Tartu Üliõpilasteater 2000
  22. Etendus hiina ja jaapani zen-budistlikest mõistulugudest “… lumi just on langenud üle Yoshino küla”, Tartu Üliõpilasteater 2000
  23. Jüri Ehlvest “Paul ja suur maailm”, Tartu Üliõpilasteater 2001
  24. Jakob Michall Reinhold Lenz “Haavatud peigmees”, Tartu Üliõpilasteater 2001
  25. Eugène Ionesco “Macbett”, Tartu Üliõpilasteater 2002
  26. Mehis Heinsaar “Artur ja Paul ehk Veidi enne maailma loomist”, Tartu Üliõpilasteater 2002
  27. Daniil Harms “Jelisaveta Bam”, Tartu Üliõpilasteater 2004
  28. Sarah Kane “Puhastatud”, Tartu Üliõpilasteater Lutsu teatrimajas 2005
  29. Veiko Märka “Keskaeg – julm aeg”, Tartu Üliõpilasteater 2005
  30. Mark Twain / Madis Kõiv “Huck Finni lugu”, Tartu Üliõpilasteater 2006
  31. Fjodor Dostojevski / Vaino Vahing / Kalev Kudu “Sortsid”, Tartu Üliõpilasteater 2006
  32. Eugène Ionesco “Ninasarvik”, Tartu Üliõpilasteater 2007
  33. Sarah Kane “4.48 Psühhoos”, Tartu Üliõpilasteater 2008
  34. Mart Kivastik “Noorte Hääl”, Tartu Üliõpilasteater 2008
  35. Daniil Harms “Jelisaveta Bam”, Minski Ülikooli teatris “Na balkone” 2008
  36. Daniil Harms / Mehis Heinsaar “Daniil Harms ehk Geeniuse elu”, Tartu Üliõpilasteater 2009
  37. Olavi Ruitlane / Kalev Kudu “VABADUS VÕI SURM. Ukraina anarhisti Nestor Mahno võitlus”, Tartu Üliõpilasteater 2009
  38. “Püüdetult ulbib laia jõe laisas voolus roheline konn”, Tartu Üliõpilasteater koostöös Tampere Majaga 2010
  39. Aleksandr Vvedenski “Ivanovite jõulupuu”, Tartu Üliõpilasteater Athena keskuse pööningusaalis 2010
  40. Bernard Kangro / Piret Bristol / Kalev Kudu “Piirivöönd”, Tartu Üliõpilasteater Tartu Kirjanduse maja krüptis 2010
  41. Sławomir Mrożek “Ulgumerel”, Tartu Üliõpialsteater Athena keskuses 2011
  42. Pavel Prajško “Õnnestunud elu”, Tartu Üliõpilasteater 2012
  43. Juhan Liiv ” …mind vaatas ühe lille silm”, Tartu Üliõpilasteater 2012
  44. “Joogem äädikat, härrased!”, (D. Harmsi lühijuttude põhjal) Jyväskylä üliõpilasteater 2012
  45. Pavel Prjaško “Suletud uks”, Teater “Na Balkone” Minskis 2012
  46. Pavel Prjaško “Elad muudkui ja ei pane tähelegi, kuidas teise ilma satud”, (Alukad) Tartu Üliõpilasteater 2013
  47. Eugène Ionesco “Uus üüriline”, Tartu Üliõpilasteater 2013
  48. Pavel Prjaško “Alukad”, Akhmeteli nim. teater Tbilisis 24.02.2014
  49. J.M.R Lenz “HOT!”, Tartu Üliõpilasteater Genialistide klubis 06.10.2014
  50. Viktor Krasovcki “Pärast kaldkriipsu/” (orig. “Olukord 2222/…”), Tartu Üliõpilasteater 14.05.2015
  51. Anton Tšehhov “Kaks vodevilli armastusest”, Tbilisi S. Akhmeteli nim. Riiklik teater (Georgia) 01.11.2015
  52. Anton Tšehhov “Kirsiaed. work in progress, Tartu Üliõpilasteater 17.12.2015
  53. ” …aeda pole enam…” (Tšehhovi “Kirsiaed” järgi), Teater “Eskiisid Ruumis” (Moskva) 01.04.2016
  54. ” …päike on loojunud, härrased!” (Tšehhovi “Kirsiaed” järgi), Batumi Riiklik Nuku -ja Noorsooteater (Georgia) 18.07.2016
  55. Wassermann / Handke / Herzog / Piiri “KH kood ehk Kaspar Hauseri juhtum”, Tartu Üliõpilasteater 19.11.2016
  56. “Kirsiaed. 20 aastat hiljem” (Tšehhovi “Kirsiaed” järgi), Liege Kuningliku Ülikooli teater (Belgia) 05.12.2016
  57. “Aga Pariisis lendasin ma õhupalliga…” (Tšehhovi “Kirsiaed” ainetel), Jelgava üliõpilasteater (Läti) 31.03.2017
  58. “Ameerika” (Franz Kafka romaani järgi), Tartu Üliõpilasteater 25.11.2017
  59. Pavel Prjažko “Saak”, Tartu Üliõpilasteater 30.11.2018
  60. Piret Jaaks “Näha roosat elevanti”, Minski vaba laval HIDE 29.04.2019
Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 3 nädalat tagasi
Top