liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Ivo Eensalu

Sündinud: 03.04.1949 ELL liige alates: 28.10.1992
Photo of Ivo Eensalu

Biograafiline info

Lõpetanud:

1972 Tallinna Riikliku Konservatooriumi näitleja erialal

Töökohad:

1972-1977 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, näitleja
1977-1995 TRA Draamateater, näitleja ja lavastaja
1995-2001 Eesti Draamateater, lavastaja
2001 vabakutseline

Lavastused:

  1. Aapeli / Ivo Eensalu, “Üle linna Vinski”    1983 ETV
  2. Jevgeni Švarts, “Lumekuninganna” (koos Virve Koppeliga)    1986 ETV
  3. Ene-Maris Tali, “Pailapsiin”    1986 ETV
  4. Ene-Maris Tali, “Lumemöldrid lumeveskis”    1986 ETV
  5. Jekaterina Borissova, “Õnnelik lõpp” (koos Virve Koppeliga)    1987 ETV
  6. Janno Põldma, “Dzuudopoisid” (koos Virve Koppeliga)    1987 ETV
  7. Artur Omre, “Angerjas karris”    1987 ETV
  8. Astrid Lindgren, “Väikevend ja Karlsson katuselt” (koos Virve Koppeliga)    1987 ETV
  9. Astrid Lindgren, “Karlsson tembutab jälle” (koos Virve Koppeliga)    1988 ETV
  10. David Wood, “Lobasuu ja pingviin”    1990 ED
  11. David Wood, “Piparkoogimehike”    1991 ED
  12. Leo Fall, “Lõbus talupoeg” (koos Viive Ernesaksaga)    1991 ED
  13. Eugene O’Neill, “Silmus”    1992 ED
  14. Esko Pekka Tiitinen, “Metsakuninga kroon”    1993 N
  15. Friedrich Reinhold Kreutzwald / Ivo Eensalu, “Kalevipoeg”    1993 Kalevan Näyttämö ry. Bomba Suveteater, Soome
  16. Ilpo Tiihonen / Markus Fagerudd, “Reearuu”    1993 ED
  17. David Wood, “Piparkoogimehike”    1993 Kalevan Näyttämö ry. Helsingi
  18. Ken Ludwig, “Laenake tenorit”    1994 ED
  19. Marc Camoletti, “Pidžaama kuuele”    1994 Vst
  20. David Wood, “SAK (Suur Armas Koll)”    1995 ED
  21. Noël Coward, “Heinapalavik”    1995 ED
  22. Janno Põldma, “Koera pulm”    1995 N
  23. Willy Russell, “Õnnelik, et elan”    1995 Vst
  24. Alan Ayckbourn, “Intiimsed tehingud”    1996 ED
  25. David Wood, “Kiigepuu”    1996 ED
  26. Neil Simon, “Kommipoodi ära eksind…”    1996 Vst
  27. Sasha Lichy, “Aladdini imelamp”    1996 Vst
  28. Ray Cooney, “Raharalli”    1997 Vst
  29. Leo Fall, “Lõbus talupoeg”    1997 Võru “Kannel” ja segakoor “Hilaro”
  30. Ivan Menchell, “Kalmistuklubi”    1997 ED
  31. Per Asplin, “Putti Plutti Pott”    1997 ED
  32. Leo Fall, “Lõbus talupoeg”    1997 Võru Kannel
  33. P. L. Travers / Kaarel Kilvet, “Mary Poppins”    1998 U
  34. Herb Gardner, “Tuhat klouni”    1998 Vst
  35. Georges Feydeau, “Täitsa lõpp” (“Kirp kõrvas”)    1998 Vst
  36. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Kuningas ja mina”    1998 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  37. Ayn Rand, “16. jaanuari õhtu”    1999 ED
  38. Jan de Hartog, “Baldahhiinvoodi”    1999 Vst
  39. Gene Stone / Ray Cooney, “Miks mitte hommikusöögile jääda?”    1999 Vst
  40. Jerry Herman / Harvey Fierstein, “La Cage aux folles ehk Linnupuur”    1999 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  41. Joseph Stein / John Kander / Fred Ebb, “Zorbas”    2000 ED
  42. Francoise Sagan, “Valentine’i sirelililla kleit”    2000 ED
  43. Jim Steinman / Michael Kunze, “Vampiiride tants”    2000 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  44. Ronald Harwood, “Kvartett”    2001 ED
  45. Vincent Youmans / Irving Caesar Otto Harbach, “No, no, Nanette”    2001 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  46. Ray Cooney, “Rikutud Reglement”    2001 Vst
  47. Agneta Elers-Jarleman / Gunnar Elander, “Kassid”    2001 Vst
  48. Ray Cooney, “Rikutud reglement”    2001 Vst
  49. Kati Murutar, “Eestlaste neli kuningat”    2001 Paide Vallimäel (vabaprojekt)
  50. Mihkel Ulman, “Kohkumatud lapsehoidjad”    2002 ED
  51. Eno Raud / Andres Dvinjaninov, “Naksitrallid”    2002 N (vabaõhuetendus)
  52. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Helisev muusika”    2003 Tallinna Linnahallis
  53. Frederick Loewe, “Minu veetlev leedi”    2003 G. Otsa muusikakooli kontsert-etendus Salme kultuurikeskuses
  54. Eduard Künneke, “Onupoeg Bataaviast”    2003 Est
  55. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Helisev muusika”    2004 Riia Kipsala Hall
  56. Dagmar Normet / Leo Normet / Boris Kõrver, “Hermese kannul”    2004 Velotrekil Tequila AD
  57. Leonard Bernstein,”West Side Story”     2004 G.Otsa nim.muusikakooli etendus Salme Kultuurikeskuses
  58. Jevgeni Švarts “Lumekuninganna” ED 2004    2004 ED
  59. John Patrick, “Kõik armastavad….”     2005 ED
  60. Mitch Leigh / Dale Wasserman / Joe Darion,”Mees La Manchast”     2005 Linnahallis
  61. Francis Veber, “Tüütu tüüp”    2005 Vana Baskini Teater Salme kultuurikeskuses
  62. Koos Andrus Vaarikuga “Vana Tooma pilgu all”    2006 Pärimusteater Loomine
  63. Toomas Kall, “Tähtede sadu”    2007 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  64. Lawrence Roman “Ometi kord”    2007 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  65. Liina Pihlak “Elu ilmalõpus”    2008 Pärimusteater “Loomine” Eesti Vabaõhumuuseumis
  66. Lawrence Roman “Taaskord”    2008 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  67. Alan Ayckbourn „Kihluspidu“     2009 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  68. John Patrick „Hullem kui Hollywoodis“     2009 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  69. David Wood „Piparkoogimehike“     2009 ED
  70. Alan Ayckbourn “Jäägu meie vahele”    2011 Vana Baskini teater
  71. “Mõmmi ja päkapikud”    2011 erinevates mängukohtades
  72. Vendade Grimmide ainetel “Vahva rätsep”    2012 Vana Baskini teater, erinevad mängukohad
  73. Sébastien Thiéry “Meie esimene miljon” 2014 Vana Baskini Teater
  74. Sakari Pälsi “Mina olin veel väikene” 2014 Rakvere Teater
  75. Marie Jones “Sinatraga kuu peale” 10.04.2015 Rakvere Teater
  76. Elizabeth Coleman “See on minu pidu ja teen mis tahan (suren või maha)” 12.07.2016 Vana Baskini Teater
  77. A.Lindgren/ J.Huss “Lärmisepa tänava Lota” 8.12.2016 Rakvere Teater

 

Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 12 kuud tagasi