liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Ingo Normet

Sündinud: 08.06.1946 ELL liige alates: 28.10.1992
Photo of Ingo Normet

Biograafiline info

Lõpetanud:

1969 GITIS-e lavastaja erialal (juhendaja Anatoli Efros)

Töökohad:

1969-1982 L. Koidula nim Pärnu Draamateater, lavastaja
1982-1991 “Endla”, peanäitejuht
1991-1992 ETV, “Teleteater”, pearežissöör
1990-1994 Eesti Muusikaakadeemia, lavakunstikateedri õppejõud
1995-2011 Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli juhataja, professor
1992-1995 Eesti Lavastajate Liidu esimees
2011 EMTA emeriitprofessor, vabakutseline lavastaja

Lavastused:

  1. Aleksei Arbuzov, “Pihtimuste öö”    1968 E
  2. Josef Topol, “Kass rööbastel” (esietendust ei toimunud, sest autor keelati NSV Liidus 1968)    1968 E
  3. Dagmar Normet, “Vöödiline hobune”    1968 ED
  4. Aleksandr Volodin, “Viis õhtut”    1969 E
  5. John Patrick, “Kummaline missis Savage”    1969 E
  6. Albert Koeney / Kaarin Raid, poeetiline kompositsioon “Vihmade vaikus”    1969 E
  7. Miroslav Mitrovič, “Röövimine keskööl”    1969 E
  8. Peter Weiss, “Kuidas härra Mockinpott hädast ja viletsusest pääses”    1969 E
  9. Aleksandr Volodin, “Ärkamine”    1971 E
  10. Maiju Lassila / Ingo Normet, “Tuletikke laenamas”    1971 E
  11. Juhan Liiv / Ingo Normet, “Vaim ja tuluke”    1971 ETV
  12. Agatha Christie, “Hiirelõks”    1971 E
  13. Oskar Luts / Ingo Normet, “Vaikne nurgake”    1972 E
  14. Vaino Vahing, “Suvekool”    1972 E
  15. Zorair Halaphjan, “Hällilaul”    1972 E
  16. Valentin Katajev / Mati Unt, “Vikerkaarelill”    1972 E
  17. P. E. Beaumarchais, “Figaro pulm”    1973 E
  18. Juhan Liiv / Ingo Normet, “Valu”    1973 E
  19. Leonid Žuhhovitski, “Sa ei tea, kui valus mul on”    1974 NT
  20. Samuil Aljošin, “Oli kord armastus”    1974 E
  21. Molière, “Tartuffe”    1975 E
  22. Ott Kool, “Maarja maal”    1975 E
  23. Ingo Normet, “Jaapani muinasjutt”    1975 NT
  24. Tšõngõz Ajtmatov / Kaltai Muhhamedzanov, “Tõus pühale mäele”    1975 E
  25. Jevgeni Švarts, “Tuhkatriinu”    1975 E
  26. Boriss Vassiljev, “Ärge tulistage valgeid luiki!”    1976 E
  27. Tennessee Williams, “Iguaani öö”    1976 E
  28. Stanislav Grochowiak, “Püsime veel sadulas, härrased!”    1976 E
  29. Ingo Normet, “Muinasjutt Siiami printsist”    1976 E
  30. Jack Popwell, “Missis Piper juhib juurdlust”    1977 E
  31. Anton Hansen Tammsaare / Ingo Normet, “Otto Almari nägemus”    1977 E
  32. Kazys Saja, “Puutuvid”    1977 E
  33. Maiju Lassila, “Tark neitsi”    1978 E
  34. Henrik Ibsen, “Doktor Stockmann”    1978 E
  35. Ingo Normet, “Hirvepoiss”    1978 N
  36. Dagmar Normet, “Jumpovaari”    1978 E (õppestuudio)
  37. William Shakespeare, “Mõõt mõõdu vastu“    1979 E
  38. Mati Unt, “Doktor Noormanni kirjasõprade kokkutulek”    1979 E (õppestuudio)
  39. Juhan Smuul, “Atlandi ookean”    1979 E
  40. Paul-Eerik Rummo, “Tuhkatriinumäng”    1979 E
  41. Ingo Normet / Hando Runnel, “Muinasjutt Pöial-Liisist”    1980 E
  42. Arijs Geikins, “Legend Kaupost” (Jaan Kaplinski töötlus)    1980 E
  43. Piret Udikas, “Ühe ema lapsed”    1980 E
  44. Thornton Wilder, “Meie linnake”    1980 E
  45. Jevgeni Švarts, “Draakon”    1981 E (TRK lavakunstikateedri X lend)
  46. Aleksandr Vampilov, “Vanem poeg”    1981 E
  47. August Jakobson / Vaino Vahing, “Vaeste patuste alev”    1981 E
  48. Valentin Katajev, “Puhkepäev”    1981 ETV
  49. Agatha Christie / Edgar Allen, “Kutse mõrvale”    1982 E
  50. Vladimir Majakovski, “Saun”    1982 E
  51. Stephen Poliakoff, “Superdiskor”    1982 E
  52. Hans Christian Andersen / Ingo Normet, “Näkineid”    1982 N
  53. Ödön von Horváth, “Lood Viini metsadest”    1983 E
  54. Aleksandr Tšervinski, “Viktoria”    1983 E
  55. Kalle Käsper, “Doktor Stockmanni variant”    1983 E (Kirjanike Majas)
  56. Franc Pocci, “Sinihabe”    1983 E
  57. Ott Kool, “Musta kassi öösel ei näe”    1984 E
  58. Ivan Turgenev, “Kuu aega maal”    1984 E
  59. Jean Anouilh, “Orniphle ehk Tuuleiil”    1984 Vst
  60. Valter Udam, “Vastutus”    1985 E
  61. Bertolt Brecht, “Mees on mees”    1985 E (TRK lavakunstikateedri XII lend)
  62. Mihkel Tiks, “Vana Toomas”    1985 VD
  63. William Wycherley, “Provintsitar Londonis”    1985 E
  64. Azat Abdullin, “Peremees”    1986 E
  65. Ingo Normet, “Tuglase elu”    1986 ETV
  66. Ingo Normet, “Tuglase elu”    1986 (F. Tuglase majamuuseum)
  67. August Kitzberg, “Libahunt”    1986 E
  68. Ott Kool, “Reporterid”    1987 E
  69. Lev Tolstoi, “Ja pimeduses paistab valgus”    1987 E
  70. Mihhail Bulgakov, “Molière”    1987 NT
  71. Kersti Merilaas, “Pilli Tiidu”    1988 E
  72. Mihhail Bulgakov, “Koera süda”    1988 ETV
  73. György Spiró, “Aed”    1988 E
  74. György Spiró, “Kanapead”    1989 E
  75. Raimond Kaugver, “Saturnuse lapsed”    1989 E
  76. John Kander / Fred Ebb, “Zorbas”    1989 E
  77. Bernard Slade, “Tuleval aastal samal ajal”    1989 E
  78. Claude Magniere, “Blaise”    1990 E
  79. Molière, “Don Juan”    1990 E
  80. Astrid Lindgren, “Vahtramäe Emil”    1990 Stundarsi vabaõhumuuseumi suveteater, Soome
  81. Astrid Lindgren, “Vahtramäe Emil”    1990 E
  82. Peter Shaffer, “Must komöödia”    1991 E
  83. Henrik Ibsen, “Kummitused”    1991 E
  84. Anton Hansen Tammsaare / Ingo Normet, “Otto Almari nägemus”    1991 ETV
  85. Gabriel Garcia Márquez, “Naine, kes saabus kell 6″    1992 ETV
  86. Mihkel Mutt, “1991″    1992 ETV
  87. Enn Vetemaa, “Lipugambiit”    1992 ETV
  88. Enn Vetemaa, “Anatoomikumi etüüd”    1992–93 ETV
  89. Neil Simon, “Biloxi Blues”    1992 ED (TRK lavakunstikateedri XVI lend)
  90. Arthur Schnitzler, “Ringmäng”    1993 Vst
  91. Jacob ja Wilhelm Grimm / August Kitzberg / Walt Disney / Ingo Normet, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”    1993 Vaasa suveteater, Soome
  92. Madis Kõiv / Aivo Lõhmus, “Põud ja vihm Põlva kihelkonnan neljatõistkümnendämä aasta suvõl”    1993 (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVI lend)
  93. Victor Hugo, “Angelo, Padua türann”    1994 VD
  94. Jacob ja Wilhelm Grimm / August Kitzberg / Walt Disney / Ingo Normet, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”    1994 (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVI lend Linnahallis)
  95. Molière, “Ihnus”    1995 Varkause Teater, Soome
  96. William Shakespeare, “Mõõt mõõdu vastu”    1995 Lappeenranna Teater, Soome
  97. Samuel Beckett, “Godot’d oodates”    1996 (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend)
  98. Jerry Herman, “Hallo, Dolly!”    1996 Est
  99. William Shakespeare, “Eksituste komöödia”    1998 Kouvola Teater, Soome
  100. William Shakespeare, “Kuningas John”    1998 harrastusnäitlejatega Kuressaare lossi hoovis
  101. Arto Paasilinna / Jorma Kairimo, “Äikesejumala poeg”    1998 Kokkola Linnateater, Soome
  102. Molière, “Ihnur”    1999 V (EMA Lavakunstikooli XIX lend)
  103. Aleksis Kivi, “Nõmmekingsepad”    2000 R
  104. William Shakespeare, “Eksituste komöödia”    2000 Vst
  105. Pedro Calderón de la Barca, “Elu on unenägu”    2000 ED
  106. Hugo Raudsepp, “Mikumärdi”    2000 V (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XIX lend)
  107. Ödön von Horváth, “Lood Viini metsadest”    2001 Varkause teater, Soome
  108. August Kitzberg, “Suur Kosjasõit”    2002 (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XXI lend, koostöös ED ja Vst-ga)
  109. Ferenc Molnar, “Liilia”    2002 ED (EMA Kõrgema Lavakunstikooli III kursuse üliõpilased)
  110. Vaino Vahing, “Testament”    2003 ED
  111. John Millington Synge, “Martini ja Mary lugu”    2005 E
  112. Arthur Miller, “Müügimehe surm”     2006 ED
  113. Mati Unt / H. Chr. Andersen, “Tinasõdur, baleriin ja siga”    2006 Rändteater ja EDs, EMTA lavakunstikooli üliõpilased
  114. Anton Tšehhov, “Kajakas”    2006 Teater No99 kammersaalis EMTA lavakunstikooli üliõpilased
  115. A. H. Tammsaare, “Kuningal on külm”    2006 VD
  116. Reko Lundán / Ingo Normet, “Suurema kurbuseta”    2007 V
  117. Tennessee Williams, “Iguaani öö”    2008 Tallinna Linnateater
  118. Mati Unt, “Räägivad”     2009 lavakunstikooli 24. lend Kirjanike majas
  119. Variandid Shakespeare´i “Suveöö unenäost” Mendelssohn-Bartholdi sümfoonilises süidis “Suveöö unenägu”     2009 ERSO ja lavakunstikooli 24. lennu üliõpilased
  120. Kay Pollak, “Nii nagu taevas”  2009 “Ugala”
  121. M.Unt “Huntluts”  2010 V
  122. G.C.Menotti „Vanatüdruk ja varas”    2010 EMTA ooperistuudio, Kanuti Gildi SAAL
  123. V. Vahing “Pulmad”    2011 ED väike saal
  124. E. Hemingway “Viies kolonn”    2011 ED
  125. W. Shakespeare “Mõõt mõõdu vastu”    2012 Ugala
  126. Maurice Maeterlinck “Sinilind” 2013 Endla
  127. Bertolt Brechti/Hella Wuolijoki “Härra Puntila ja tema sulane Matti” 2013 Eesti Näitejuhtide Teatritrupiga, Kaiu külas, Raplamaal
  128. Viiu Härm/Paul-Eerik Rummo „Körged, körged Köpu mäged“ 2014 Eesti Näitejuhtide Teatritrupiga Hiiumaal, Kõpu majaka jalamil
  129. Henrik Ibsen “Brand” 2014 VAT Teater
  130. W.Shakespeare/ L.Sipari/ L.Urpelainen “Romeo vs. Julia” 14.10.2015 Karlova teater

 

Kategooriad: ELL liikmed