liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Filipp Loss

Sündinud: 12.06.1967 ELL liige alates: 22.10.2017
Photo of Filipp Loss

Biograafiline info

Haridus:

1984-1991 – Moskva Riiklik Lenini nim Pedagoogikaülikool; Ajaloo teaduskond

1995-1996 – Moskva, GITIS; Kõrgem Teatritöötajate kool (Высшая школа деятелей сценических искусств при РАТИ (ГИТИС)), lavakunstide korraldus (специальность – менеджер сценических искусств)

2003-2008 – Moskva, GITIS; lavastaja eriala

2012 – Moskva Kunstiteatri Kool-Stuudio MHAT / Meierholdi keskus; Teatrijuhtide kool, Teatri kunstilise juhi eriala

Töökohad:

1989-2013 – Moskva teater „Kaasaegse näidendi kool“ («Школа современной пьесы»); kunstilise juhi asetäitja

2005-2015 – Moskva teater „Kaasaegse näidendi kool“ («Школа современной пьесы»); lavastaja

2013-2015 – Moskva projekt “Vaba Lava” («Открытая сцена»); projektijuht

2016-2017 – Moskva Noore Vaataja Teater («МТЮЗ»); kunstilise juhi asetäitja

2017-… – Vene Teater; teatri kunstiline juht

Lavastused :

1.Constantia Dennig/ Констанция Денниг «Экстази рейв», Mark Ravenhill/ Марк Равенхилл «С тобой все кончено навсегда…» Kaasaegse dramaturgia festival „Ljubimovka“ (Фестиваль современной драматургии «Любимовка») 2004 juuni

2.Niina Belenitskaja/ Нина Беленицкая «03» Näitlejate maja, Moskva (Дом Актера. Москва). november 2004.a.

3.Aleksandr Demahhin/ Александр Демахин «Бабий дом» Moskva teater „Kaasaegse näidendi kool“ (Московский театр «Школа современной пьесы»). november 2005.a

4.драматическая программа «Московские окна» Festival de la Cité (Lausanne, Šveitsi) juuli 2006.a

5.Sergei Rešetnikov/ Сергей Решетников «Бедные люди, блин» Moskva teater „Kaasaegse näidendi kool“ (Московский театр «Школа современной пьесы») mai 2007.a.

6. Vennad Durnenkovid/ братья Дурненковы «Культурный слой» Tveri Noore Vaataja Teater (Тверской театр Юного Зрителя) märts 2008.a.

7.Natalia Vorožbit/ Наталья Ворожбит «Зернохранилище» Uue Draama Festival, Moskva (фестиваль Новая драма. Москва) november 2008.a.

8.«Русское горе» (Aleksandr Gribojedovi näidendi „Häda mõistuse pärast“ põhjal; teine lavastaja), Moskva teater „Kaasaegse näidendi kool“, lavastaja Josef Reichelhaus («Школа современной пьесы». Автор спектакля Иосиф Райхельгауз) veebruar 2010.a.

9.Jelena Isajeva/ Елена Исаева «Я боюсь любви» Tallinna Vene Noorsooteater (Таллиннский русский молодёжный театр VNT) veebruar 2012.a.

10.Mihhail Durnenkov/ Михаил Дурненков «(Самый) лёгкий способ бросить курить»

Moskva teater „Kaasaegse näidendi kool“ (Московский театр «Школа современной пьесы») märts 2013.a.

11.Olga Pogodina/ Ольга Погодина «Раз. Два. Три…» (по пьесе «Глиняная яма») (театр «Творческая мастерская», г. Петрозаводск) veebruar 2015.a..

12.Vladimir Žerebtsov (Владимир Жеребцов) «Ausammas» (Rakvere teater) veebruar 2016.a.

12.Beth Henley «Küllus» (Rakvere Teater) jaanuar 2017.a.

Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 4 nädalat tagasi