Liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 98 tegevliiget.

Filipp Loss

Sündinud: 12.06.1967 ELL liige alates: 22.10.2017
Photo of Filipp Loss

Biograafiline info

Haridus:
1984-1991 Moskva Riiklik Lenini nim Pedagoogikaülikool; ajaloo teaduskond
1995-1996 Moskva, GITIS; Kõrgem Teatritöötajate kool (Высшая школа деятелей сценических искусств при РАТИ (ГИТИС), lavakunstide korraldus (специальность – менеджер сценических искусств)
2003-2008 Moskva, GITIS; lavastaja eriala
2012- Moskva Kunstiteatri Kool-Stuudio MHAT / Meierholdi keskus; Teatrijuhtide kool, Teatri kunstilise juhi eriala

Töökohad:
1989-2013 Moskva teater “Kaasaegse näidendi kool” («Школа современной пьесы»); kunstilise juhi asetäitja
2005-2015 Moskva teater “Kaasaegse näidendi kool” («Школа современной пьесы»); lavastaja
2013-2015 Moskva projekt “Vaba Lava” («Открытая сцена»); projektijuht
2016-2017 Moskva Noore Vaataja Teater («МТЮЗ»); kunstilise juhi asetäitja
2017-… Vene Teater; teatri kunstiline juht

Lavastused:

  1. Constantia Dennig/ Констанция Денниг «Экстази рейв», Mark Ravenhill/ Марк Равенхилл «С тобой все кончено навсегда…», Kaasaegse dramaturgia festival “Ljubimovka” (Фестиваль современной драматургии «Любимовка») juuni 2004
  2. Niina Belenitskaja/ Нина Беленицкая «03», Näitlejate maja, Moskva (Дом Актера. Москва) november 2004
  3. Aleksandr Demahhin/ Александр Демахин «Бабий дом», Moskva teater “Kaasaegse näidendi kool” (Московский театр «Школа современной пьесы») november 2005
  4. драматическая программа «Московские окна», Festival de la Cité (Lausanne, Šveits) juuli 2006
  5. Sergei Rešetnikov / Сергей Решетников «Бедные люди, блин», Moskva teater “Kaasaegse näidendi kool” (Московский театр «Школа современной пьесы») mai 2007
  6. Vennad Durnenkovid / братья Дурненковы «Культурный слой», Tveri Noore Vaataja Teater (Тверской театр Юного Зрителя) märts 2008
  7. Natalia Vorožbit / Наталья Ворожбит «Зернохранилище», Uue Draama Festival Moskvas (фестиваль Новая драма. Москва) november 2008
  8. «Русское горе» (Aleksandr Gribojedovi näidendi “Häda mõistuse pärast” põhjal, teine lavastaja), Moskva teater “Kaasaegse näidendi kool”, lavastaja Josef Reichelhaus («Школа современной пьесы». Автор спектакля Иосиф Райхельгауз) veebruar 2010
  9. Jelena Isajeva / Елена Исаева «Я боюсь любви», Tallinna Vene Noorsooteater (Таллиннский русский молодёжный театр VNT) veebruar 2012
  10. Mihhail Durnenkov / Михаил Дурненков «(Самый) лёгкий способ бросить курить», Moskva teater “Kaasaegse näidendi kool” (Московский театр «Школа современной пьесы») märts 2013
  11. Olga Pogodina / Ольга Погодина «Раз. Два. Три…»(по пьесе «Глиняная яма»), театр «Творческая мастерская», г. Петрозаводск veebruar 2015
  12. Vladimir Žerebtsov (Владимир Жеребцов) “Ausammas”, Rakvere Teater 06.02.2016
  13. Beth Henley “Küllus”, Rakvere Teater 20.01.2017
  14. Ivan Turgenev “Kuu aega maal”, Vene Teater Sagadi mõisapargis 30.05.2018
  15. Yazmina Reza “Tapatöö jumal”, Vene Teater 20.10.2018
Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 2 kuud tagasi
Top