liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 98 tegevliiget.

Eero Spriit

Sündinud: 04.09.1949 ELL liige alates: 18.01.1993
Photo of Eero Spriit

Biograafiline info

Lõpetanud:

1976 Tallinna Riikliku Konservatooriumi näitleja erialal

Töökohad:

1976-1992 Eesti Riiklik Noorsooteater, näitleja
1992-1993 Eesti Riiklik Nukuteater, lavastaja
1993-1996 Eesti Riiklik Nukuteater, peanäitejuht
1996-1998 Eesti Riiklik Nukuteater, lavastaja
1995-1997 Eesti Lavastajate Liidu esimees
1998-1999 vabakutseline
1999-2005 Eesti Televisioon, meelelahutusprogrammi peaprodutsent
2005-2007 Eesti Televisioon, meelelahutusprogrammi programmitellija
2008-2009 Eesti Rahvusringhääling, lavastuslike saadete toimetuse juhataja asetäitja
2009 Eesti Rahvusringhääling, juhatuse nõunik

Lavastused:

  1. Friedebert Tuglas / Eero Spriit, “Inimese vari” 1977 NT
  2. Valter Ojakäär, sari “Muinaslood muusikas”    1978 – 79 ETV
  3. Aleksei Tolstoi / Adolf Šapiro / Olav Ehala, “Buratino” 1978 NT
  4. Priit Aimla “Miks ka mitte”    1979 ETV
  5. Kalju Komissarov / Mati Unt, “Johnny”    1980 NT
  6. Ene-Maris Tali / Priit Aimla, “Päkapikula”    1980 ETV
  7. Tennessee Williams, “Räägi minuga”    1981 NT
  8. Giovanni Boccaccio / Mati Unt, “Dekameron” (koos Mati Undi ja Kalju Komissaroviga)    1981 NT
  9. Priit Aimla, “Evergreen-show”    1981 ETV
  10. Jefim Tšepovetski, “Kade karuott”    1982 NT
  11. Toivo Tootsen “Ajaviitur”    1982 ETV
  12. Priit Aimla, sari “Huumoriaken”    1982 – 83 ETV
  13. Estraadikava “Pidu lõpeb pauguga”    1982 TPD
  14. “Meelejahutaja”    1981 – 83 ER
  15. Ilmar Trull, “Imeline imik”    1983 N
  16. Aleksander Hait / Priit Aimla, “Unes või ilmsi”    1983 J. Tombi nim Kultuuripalee
  17. Priit Aimla, “Kolmas kell”    1983 TPD
  18. Vladislav Koržets, “Näärila ja Närula”    1984 NT
  19. Grigori Gorin, “Swifti viimane surm”    1986 V
  20. Jean Sarment, “Mamouret”    1986 ETV
  21. Priit Aimla sari “Naeroobika”    1986 – 87 ETV
  22. Vladislav Koržets, “Tühivaim”    1986 NT
  23. Priit Aimla, “Kuidas veab”    1989 J. Tombi nim Kultuuripalee
  24. Stanislav Stratiev, “Veluurpintsak”    1987 ETV
  25. Valter Ojakäär / Ardi Liives, “Maskeraad Ungrus”    1988 Est
  26. Andres Ehin, “Kalevipoja lood”    1988 N
  27. Friedrich Dürrenmatt, “Romulus Suur”    1988 ETV
  28. Henno Käo, “Ruudi ja Milla”    1990 AS “Pikker”
  29. Elmar Maripuu, “Ohmi seadus”    1990 ETV
  30. Elmar Maripuu, “Sündmused sureval planeedil”    1990 ETV
  31. Jaan Metua, “Jüri Rumm”    1990 NT
  32. Elmar Maripuu, “Armujook”    1991 ETV
  33. Priit Aimla, “Kolmekesi paaris” (estraadikava)    1992 EK
  34. Andrus Kivirähk, “Vanamehed seitsmendalt”    1992 N
  35. August von Kotzebue / Priit Aimla, “Tohuvabohu”    1993 N
  36. Henno Käo, “Sünnipäev esikus”    1994 N
  37. Lewis Carroll / Eero Spriit, “Alice imedemaal”    1994 N
  38. Johann Wolfgang Goethe, “Faustike”    1995 N
  39. Andrus Kivirähk, “Rikka õelusel pole piiri”    1995 N
  40. Juhan Saar, “Tühjade susside saladus”    1995 N
  41. Janno Põldma, “Sõber Kurk”    1996 N
  42. Marcel Mithois, “Voodi”    1996 Vst
  43. Vennad Grimmid, “Lumivalgeke”    1996 N
  44. Marc Camoletti, “Boeing! Boeing!”    1997 E
  45. Garson Kanin, “Eile sündinud”    1997 Vst
  46. Andrus Kivirähk, “Säärane soolikas ehk Kuidas Kreutzwald oma õnne leidis”    1997 E
  47. Hilli Rand, “Saladuslik tsirkus”    1997 N
  48. Vladimir Tarassov, “Elutarkus või elukartus” (“Idamaised mõistulood elu põhitõdedest”)    1998 N
  49. Hilli Rand, “Haldjaöö”    1999 N
  50. Gill Adams, “Hall mees”    1999 ER
  51. Eduardo de Filippo, “Kodukäijad”    1999 Vst
  52. Gill Adams, “Hall mees”    1999 L
  53. Tennessee Williams, “Elamiskõlbmatuks tunnistatud”    2001 ER
  54. David Wood / Dick King-Smith, “Babe”    2001 N
  55. Kalev Lepik “Oh valu ja vaev”    2001 ETV
  56. Karl Áugust Úlfsson, “Unelmate laps”    2002 ER
  57. Peep Pedmanson, “Vanad ja kobedad saavad jalad alla”    2002 OÜ RUUT
  58. Gianni Rodari / Eero Spriit, “Cipollino”    2003 N
  59. Marc Camoletti, “Pidžaama kuuele”    2004 E Pärnu Vallikraavis
  60. Priit Aimla,”Teeveejahutaja”     2004 ETV
  61. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Tuhkatriinu”    2005 Tallinna Linnahallis Smithbridge Production
  62. Line Knutzon, “Måvens ja Peder meedia rambivalguses”    2006 Raadioteater
  63. Toomas Kall, “Prügikast 3 ehk Eesti masurka”     2009 Vana Baskini Teater
  64. Derek Benfield “Äärmiselt piinlik”    2010 Vana Baskini Teater
  65. Ardi Liives “Mees kirjus ülikonnas” 2011 Hansa Hoovi teater
  66. Gilles Dyrek “Minu girlfriend on eestlane (Veneetsia lumesajus)” 2012 Vana Baskini Teater
  67. Richard Baer “Ootamatu ettepanek” 2013 Vana Baskini Teater
  68. Clément Michel “Nädal aega kolmekesi” 2013 Vana Baskini Teater
  69. Richard Baer “Südamesõbrad” 2013 Vana Baskini Teater
  70. Mike Yeaman “Kanuusõit algajatele” 2014 Vana Baskini Teater
  71. Mike Yeaman “Õnnenumbrid” 2015 Vana Baskini Teater
  72. Carole Creep “Me ootasime teid pikisilmi” 15.07.2015 Vana Baskini Teater
  73. Eric Assous “Meie naised” 07.03.2016 Vana Baskini Teater
  74. Miro Gavran “Kõik meestest” 11.11.2016 Vana Baskini Teater
  75. Francis Joffo “On alles perekond!” 10.07.2017 Vana Baskini Teater

 

Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 1 kuu tagasi