liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Arne Mikk

Sündinud: 18.04.1934 ELL liige alates: 20.01.1993
Photo of Arne Mikk

Biograafiline info

Haridus:

1961 Tallinna Riikliku Konservatooriumi laulja ja laulupedagoogi erialal
1972 täiendanud end Berliini “Komische Operis” prof Walter Felsensteini juures
1974-1975  täiendanud end Moskva Suures Teatris prof Boriss Pokrovski juures

Töökohad:

1952-1955 “Estonia”, koorilaulja
1961-1963 “Estonia”, koorilaulja
1963-1966 “Estonia”, muusika- ja kirjandusala juhataja
1966-1970 “Estonia”, lavastaja assistent
1970-1977 “Estonia”, lavastaja
1977-1978 “Estonia”, peanäitejuhi kt
1978-1995 “Estonia”, peanäitejuht
1969-1995 Eesti Muusikaakadeemia, ooperistuudio õppejõud
1995-2002 “Estonia”, lavastaja
1996-1999 EMA ooperistuudio juhataja
1999-2005 EMA ooperistuudio dotsent
2002-2004 Rahvusooper Estonia, kunstiline juht
2004 Rahvusooper Estonia, nõunik

Lavastused:

  1. Evald Aav, “Vikerlased”     1969 Est
  2. Giacomo Puccini, “Mantel”, “Õde Angelica” ja “Gianni Schicchi”    1972 Est
  3. Kontsertetendus “Viini valss, Viini laul”    1972 Est
  4. Leo Normet, “Pirnipuu”, Gian Carlo Menotti, “Telefon”    1973 Est
  5. Giuseppe Verdi, “Traviata”    1974 Est
  6. Wolfgang Amadeus Mozart, “Don Giovanni” (koos Georg Otsaga)    1975 Est
  7. Wolfgang Amadeus Mozart, “Figaro pulm”    1976 Est ja TK ooperistuudio
  8. Merike Vaitmaa, “Igihaljas bel canto”    1976 ETf
  9. Giuseppe Verdi, “Attila”    1976 Est
  10. Dmitri Šostakovitš, “Katerina Izmailova”    1977 Est
  11. Benjamin Britten, “Me teeme ooperit. Väike korstnapühkija”    1977 Est
  12. Marvi Taggo, “Laulab Mati Palm”    1978 ETf
  13. Modest Mussorgski / Mihhail Ippolitov Ivanov, “Naisevõtt”    1979 TK “Estonias”
  14. Benjamin Britten, “Me teeme ooperit. Väike korstnapühkija”    1979 Moskva Muusikaline Kammerteater
  15. Vilma Paalma, “Maestro Tiit Kuusik “Estonia” teatris”    1979 ETf
  16. Gaëtano Donizetti, “Rügemendi tütar”    1979 Est
  17. Modest Mussorgski, “Boriss Godunov”    1980 Est
  18. Benjamin Britten, “Me teeme ooperit. Väike korstnapühkija”    1981 Tampere ooperiühing
  19. Giuseppe Verdi, “Luisa Miller”    1981 Est
  20. Arne Mikk / Uno Heinapuu, “Hendrik Krumm ooperilaval”    1981 ETf
  21. Raimo Kangro, “Ohver”    1982 Est
  22. Georges Bizet, “Carmen”    1982 Es
  23. Modest Mussorgski, “Boriss Godunov”    1983 Krasnojarski Ooperi- ja Balletiteater
  24. Georg Philipp Telemann, “Pimpinone”    1983 Moskva Muusikaline Kammerteater
  25. Eugen Kapp, “Enneolematu ime”    1983 Est
  26. Benjamin Britten, “Me teeme ooperit. Väike korstnapühkija”    1983 Sibeliuse Akadeemia ooperistuudio, Helsinki
  27. Vilma Paalma, “Kolmveerand sajandit “Estonia” teatrit”    1983 ETf
  28. Gaëtano Donizetti, “Lucia di Lammermoor”    1984 Est
  29. Eugen Kapp, “Vabaduse laulik”    1985 Est
  30. Georg Friedrich Händel, “Alcina”    1985 Est
  31. Pjotr Tšaikovski, “Jevgeni Onegin”    1985 Mecklenburgi Riigiteater, Saksa DV
  32. Wolfgang Amadeus Mozart, “Don Giovanni”    1986 Lahti Linnateater, Soome
  33. Alo Põldmäe, “Raeooper”    1986 Est Tallinna Raekojas
  34. Joseph Haydn, “Apteeker”    1987 TK ooperistuudio Tallinna Matkamajas
  35. Georges Bizet, “Carmen”    1987 Est Savonlinna festivalil
  36. Eduard Tubin, “Reigi õpetaja”    1988 Est
  37. Arrigo Boito, “Mefistofeles”    1988 Est
  38. Giuseppe Verdi, “Rigoletto”    1989 Moskva Suur Teater Kongresside Palees
  39. Alec Wilder, “Madalmaa meri”; Paul Hindemith, “Sinna ja tagasi”    1990 TK ooperistuudio Tallinna Matkamajas
  40. Gioacchino Rossini, “Itaallanna Alžiiris”    1990 Turu Ooperiühing, Soome
  41. Eduard Tubin, “Barbara von Tisenhusen”    1990 Est
  42. Pjotr Tšaikovski, “Jolanthe”    1990 Teatro Colon, Buenos Aires
  43. Wolfgang Amadeus Mozart, “Võluflööt”; Gian Carlo Menotti, “Telefon”    1991 TK ooperistuudio Tallinna Matkamajas
  44. Joseph Haydn, “Kuu maailm”    1991 Sibeliuse Akadeemia, Helsingi
  45. Gioacchino Rossini, “Abieluveksel”    1992 TK ooperistuudio Talveaias
  46. Paul Hindemith, “Sinna ja tagasi”    1992 Est Talveaias
  47. Giuseppe Verdi, “Kuningas üheks päevaks”    1992 Est
  48. Giacomo Puccini, “Õde Angelica”    1993 EMA ooperistuudio Talveaias
  49. Giacomo Puccini, “Boheem”    1993 Est
  50. Domenico Cimarosa, “Salaabielu”    1994 EMA ooperistuudio Talveaias
  51. Giacomo Puccini, “Pääsuke”; Giacomo Puccini, “Gianni Schicchi”    1995 EMA ooperistuudio Talveaias
  52. Giacomo Puccini, “Boheem”    1996 Sibeliuse Akadeemia, Helsingi
  53. Jules Massenet, “Wertheri kirjad”; Maurice Ravel, “Hispaania tund”    996 EMA ooperistuudio Talveaias
  54. Giuseppe Verdi, “Nabucco”    1996 Est
  55. Giulio Caccini / Jacopo Peri / Carl Orff-Claudio Monteverdi / Joseph Haydn / Christoph Willibald Gluck / Jacques Offenbach, “Igavene Orpheus”    1997 EMA Ooperistuudio Talveaias
  56. Richard Wagner, “Lendav hollandlane”    1997 Tampere Ooperiühing
  57. Aleksandr Dargomõžski / Wolfgang Amadeus Mozart, “Don Juan Talveaias”    1997 EMA Ooperistuudio Talveaias
  58. Pjotr Tšaikovski, “Jevgeni Onegin”    1997 Teatro Colon, Buenos Aires
  59. Gian Carlo Menotti, “Jõuluöö külalised”    1997 Est Talveaias
  60. “Maiuspalu Mozartilt”    1998 EMA ooperistuudio
  61. Georges Bizet, “Doktor Miraakel”    1999 EMA ooperistuudio Talveaias
  62. Albert Lortzing, “Ooperiproov”    1999 EMA ooperistuudio Talveaias
  63. Giuseppe Verdi, “Macbeth”    2001 Est
  64. Imre Kálmán, “Bajadeer”    2001 V
  65. Giuseppe Verdi, “Ernani”    2002 Est
  66. Nikolai Rimski-Korsakov, “Mozart ja Salieri”    2002 EMA Ooperistuudio (Est)
  67. Ooperigala “Ooperitähed augustiöös”    2002 Tartu laululaval
  68. Gian Carlo Menotti, “Vanatüdruk ja varas”    2002 Est
  69. Pjotr Tšaikovski, “Padaemand”    2004 Est
  70. Operetigala “Ah, ilma naisteta…”     2005 V
  71. Franz Schubert, “Kolme neitsi maja”    2005 RO Estonia kammersaal
  72. Giuseppe Verdi “Aida”  2007  Tampere Ooperimaja
  73. Giuseppe Verdi “Maskiball”    2009 RO Estonia
  74. Ooperigala “Tiit Kuusik 100″    2011 RO Estonia
  75. Paul Hindemith “Pikk jõulueine” 2014 RO Estonia

 

Kategooriad: ELL liikmed