liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 100 tegevliiget.

Andres Noormets

Sündinud: 01.10.1963 ELL liige alates: 20.01.1993
Photo of Andres Noormets

Biograafiline info

Haridus:

1998 Tallinna Riiklik Konservatoorium, näitleja eriala
2006 Tegevusliku improvisatsiooni (Action Theater™) õpetaja litsents

Töökohad:

1998-1994 Ugala teater, näitleja ja lavastaja
1994-1995 vabakutseline lavastaja
1990-2001 Viljandi Kultuurikolledž, lavakõne ja näitlejameisterlikkuse õppejõud, dotsent (1994–99 teatrikateedri juhataja)
1996-1999  Ugala teater, lavastaja
1997-2005 ELL esimees
1999-2000  Ugala teater, kunstiline juht
2001-2005  Ugala teater, näitleja
2005-2014  Endla teater, lavastaja
2014 Vanemuise teater, lavastaja

Lavastused:

  1. Juhan Saar / Madis Tross / Andres Noormets, “Mäng”    1991 U
  2. Miguel de Unamuno / Andres Noormets, “Ühe kire lugu”    1992 U
  3. Oscar Wilde / Andres Noormets, “Dorian Gray portree”    1993 U
  4. Paul-Eerik Rummo, “Valguse põik”    1993 U
  5. Jaan Kruusvall / Andres Noormets, “Kevadine eine”    1994 ETV
  6. Alexandre Dumas noorem / Giuseppe Verdi / Andres Noormets, ” “LaTraviata” öö”    1995 U
  7. Juhan Kunder, “Kroonu onu”    1995 U (Viljandi Kultuurikolledzi I lend)
  8. Viktor Slavkin / Andres Noormets, “Tagasi kadunud maailma”    1995 ETV
  9. Tirso de Molina, “Kadunud sõrmus”    1996 U
  10. James Krüss / Peeter Tammearu / Andres Noormets, “Timm Thaler ehk Müüdud naer”    1996 U
  11. Boguslaw Schaeffer, “Showmani elu”    1997 U (Viljandi Kultuurikolledzi I lend)
  12. Anton Hansen Tammsaare / Margus Kasterpalu, “Tõde ja õigus I”    1997 U
  13. Jaan Tätte, “Ristumine peateega”    1998 E
  14. Hans Nordberg, “Üks mees: Roheline”    1998 U
  15. Paul Claudel, “Maarja kuulutamine”    1998 (Viljandi Kultuurikolledzi III lend)
  16. Jaan Tätte, “Ristumine peateega”    1999 Theaterdock, Berliin
  17. Harold Pinter, “Kojutulek”    1999 L
  18. Andreas W, “Meremaa võlur. Päeva kaldad”    1999 U
  19. Anton Hansen Tammsaare, “Juudit”    1999 U (koostöös ETK-ga) A. H. Tammsaare muuseumis, Järvamaal
  20. Conor McPherson, “See pärnapuulehtla”    1999 U (kohvikus)
  21. Jaan Tätte, “Ristumine peateega”    2000 Valmiera teater, Läti
  22. Matthias Johann Eisen, “Euroopasse!”    2001 (Viljandi Kultuurikolledþi III lend)
  23. Conor McPherson, “Teisel pool”    2001 Emajõe Suveteater Lutsu Teatrimajas
  24. Olev Remsu, “Vabaduse rist”    2001 U
  25. Urmas Lennuk, “Rongid siin enam ei …”    2002 U
  26. Kitzbergi projekt    2002 U
  27. Andres Noormets, “Lumejänesed”    2002 U
  28. Eric-Emmanuel Schmitt, “Kuldne mees” (“Golden Joe”)    2003 R
  29. Andrus Kivirähk, “Godot’ oodates”    2003 Fest. Draama 03
  30. Jules Verne / Andres Noormets, “80 päevaga ümber maailma”    2004 U
  31. Maksim Gorki / Andres Noormets / Federico Garcia Lorca / Emil Lotjanu, muusikaline mäng “Mustlaslaager läheb taevasse”    2004 U Emajõe suveteater Tartu Jaama 14 aed
  32. Andres Noormets, “Aastapäeva pidu” (dokumentaalne kontsertetendus lihtsate eestlaste elust)    2004 U Paistu rahvamajas jt. rahvamajades
  33. Andres Noormets,”Lumejänesed”    2004 Raadioteater
  34. David Greig,”Kosmonaudi viimane teade naisele, keda ta endises Nõukogude Liidus kunagi armastas”     2005 E
  35. Andres Noormets / Toomas Suuman + Rakvere teatri näitlejad (rühmatöö), “Kaduviku riik”    2005 R (renoveeritud teatrimaja avaetendus)
  36. Andres Noormets, “Lumejänesed” (31 osa)    2005–2006 ETV seriaal
  37. Jaan Kaplinski, “Kaks päikest”    2005 NO 99
  38. Jaan Tätte, “Palju õnne argipäevaks!”    2005 Raadioteater
  39. August Kitzberg, “Kauka jumal”    2006 E
  40. Jim Ashilevi, “Nagu poisid vihma käes”    2006 E Pärnu muuseumi pööningusaalis
  41. “Reunioon”    2006, Baltoscandal
  42. Eva Koff, “Sabaga täht”    2006 E
  43. Anton Tšehhov, “Kajakas”    2007 E (Küünis)
  44. rühmatöö “LP12″33 1/3rpm”    2007 Prantsusmaal ja Kanuti Gildi saalis
  45. Andrs Noormets, “Salasõber”    2007 E
  46. Martin Algus, “Janu”    2008 E
  47. “Vaterland”     2008 Notafe festivalil Pärismuusika aidas
  48. “Saja-aastane laps”    2008 E
  49. Urmas Vadi “Ballettmeister”    2009 E
  50. Andres Noormets “Öö“ 2009 Raadioteater
  51. Roy Straider “Mässajad”    2009 E
  52. Andres Noormets “Vaikus ja karjed”    2010 RT
  53. Andres Noormets “algus”    2010 E
  54. Henrik Ibsen “Stockmannid”    2010 U
  55. A.Kitzberg “Tuulte pöörises”    2010 Rakvere Teater
  56. Kalju Kangur/Andres Noormets “Timbulimbu ja talv“ 2010 E
  57. Gomez ja Galan “Meeste kodu”    2010 Ugala
  58. Lisa Stadler “Lõpp”    2011 Endla
  59. Jim Ashilevi “Minakassett” 2011 Raadioteater
  60. Kadri Noormets/Andres Noormets “Arizona“ 2011 notafe
  61. Andres Noormets “Hamlet Anderson”    2011 Endla
  62. Tiina Laanem “Nähtamatu maja”    2012 Endla
  63. Roy Strider “Mässajad“ (5 osa) 2012 Raadioteater
  64. Mihkel Raud “Musta pori näkku” 2012 Vanemuine
  65. Donald Bisset “Tiiger, tiiger!” 2012 Endla
  66. Esko Salervo “Vaikus” 2013 Endla
  67. Andres Noormets “köök/keittiö”  2013 Rakvere Teater/Tampere Teatteri Telakka/Lahti Vanha Juko
  68. Aleksandr Vampilov “Hüvastijätt juunis” 2014 Endla
  69. Kaite O’Reilly “Mandel ja merihobu” 2014 Endla
  70. Andres Noormets “Jõgi“ 2014 Raadioteater
  71. Lars Noren “Deemonid” 19.09.2014 Vanemuine
  72. Anton Tšehhov “3 õde” 2014 Rakvere Teater
  73. kadrinoormets “go neo und romantix” 25.04.15 Vanemuine
  74. Andres Noormets “Asjad” 31.10.2015 Raadioteater
  75. Tiina Laanem “Pildilt kukkujad” 21.11.2015 Vanemuine
  76. William Shakespeare “Othello” 07.05.2016 Vanemuine
  77. August Gailit “Meri” 19.11.2016 Raadioteater
  78. Kristian Hallström “Suluseis” 25.11.2016 Vanemuine
Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 11 kuud tagasi