liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate Liitu kuulub 98 tegevliiget.

Allan Kress

Sündinud: 23.04.1972 ELL liige alates: 23.08.1997
Photo of Allan Kress

Biograafiline info

Haridus:

1994 Tallinna Pedagoogikaülikool, režii

Töökohad:

1994-1995 vabakutseline
1995-1997 Nõmme Kultuurikeskus, kunstiline juht
1997-1999 Eesti Riiklik Nukuteater, kunstiline juht
2000-2006 A. H. Tammsaare nim Teater, kunstiline juht
2006 vabakutseline

Lavastused:

  1. Michel de Chelderode, “Escorial”    1994 Dominiiklaste kloostri kabelis
  2. Tennessee Williams, “Klaasist loomaaed”    1994 ED
  3. Merle Karusoo, “Sünnipäev ehk Kuskil konkus – siinsamas”    1995 VAT
  4. David Lee Coburn, “Džinnimäng”    1996 LÜ “Teine Laine”
  5. Marius Lätte, “Illimari unenägu” (koos Urmas Allikuga)    1996 “Teine Laine” ja Nõmme Kultuurikeskus
  6. Werner Schwab, “Presidenditarid”    1997 E
  7. Hilli Rand, “Trollipere talveuni ehk Ettevaatust, Jõul!”    1998 N
  8. Aleksandr Vampilov, “See võrratu võimatu maailm?”    2000 A. H. Tammsaare nim Teater
  9. Aleksandr Vampilov, “Vanem poeg”    2001 A. H. Tammsaare nim Teater
  10. Marius Lätte, “Villon”    2002 A. H. Tammsaare nim Teater, Tallinna Toomklubi Meistrite Hoovis
  11. Terrence McNally, “Frankie ja Jonnie kuuvalgel”    2003 Vst MTÜ Arena
  12. Elmar Lampson, “Evald seikleb”    2003 A. H. Tammsaare nim Teater, Eesti Vabaõhumuuseumi Pulga talu ees
  13. Urmas Vadi “Üle piiri”    2003 Salme Kultuurikeskuses Rahumäe Põhikooli õpilastega
  14. Rünno Saaremäe,”Jaanituli”    2004 A. H. Tammsaare nimTeater
  15. Jaan Tätte,”Palju õnne argipäevaks”    2004 A. H. Tammsaare nimTeater
  16. Eesti muistendid seotult Juhan Viidingu, Olav Ehala ja Jaan Tätte lauludega    2005 Rahumäe Põhikooli õpilastega Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis
  17. Jean “Vercors” Bruller, “Mere vaikus”    2006 A.H. Tammsaare nim Teater A. Särevi kortermuuseumis
  18. Jaan Tätte, “Tere!”. Jõuluetendus    2009 Eesti Nuku- ja Noorsooteater, kodulava Köismäe torn
  19. Agatha Christie “Kutse mõrvale”    2009 Banaanikala Omateater, Ridala valla mõisahoone Uuemõisas, Läänemaal.
  20. Teater No99 “GEP. Garjatšije estonskije parni”    2011 Banaanikala Projektiteater, Lindakivi kultuurikeskuses
  21. Aleksandr Puškin /Frederic Chopin “Muinasjutt kuldsest kalakesest”    2011 Banaanikala Projektiteater, Kirjanike Maja musta laega saalis
  22. Rünno Saaremäe “Jaanituli / Ogni Ivanovoi notshi”    2011 Banaanikala Projektiteater, Eesti Draamateatri väikeses saalis
  23. Ivan Menchell “Kalmistuklubi”  2012 Ugala
  24. Stephen Sondheim “Metsas” (muusikal) 2014 Viimsi Harrastusteater
  25. Albert Camus “Arusaamatus” 9.04.2017 Tammsaare teater, Hopneri maja dieles

 

Kategooriad: ELL liikmed
Uuendatud 3 kuud tagasi